Diskusia 1/2: Svetlo z hviezd

Filmová história scifi

Diskusia

Sep
Už dávno som nečítal amatérsku poviedku na tomto alebo inom portáli, ktorá by vo mne tak zarezonovala. Ospravedlňujem sa za výraz "amatérsku", hádam ste pochopili, ako som to myslel. Dal som 10.
29.11.2016
Inferio
Ahoj Sep a ďakujem za prečítanie a hodnotenie poviedky, fakt si ma potešil :) Chápem, ako to myslíš, za amatéra sa budem považovať až kým neuvidím svoje meno vo výklade kníhkupectva :) P.S. Pokojne mi tykaj, ak ti teda nevadí, že tykám aj ja tebe ;)
29.11.2016
Sep
Za málo, také poviedky je radosť čítať a hodnotiť. S tykaním nemám žiaden problém, niektorí ľudia áno, preto som začal radšej vykaním :)
29.11.2016
Beáta Plučinska
Ahoj. :)
Bolo to super. Veľmi sa mi páči akým štýlom píšeš.
Bolo to pútavé čítanie.
01.12.2016
Inferio
Ahoj Beáta a ďakujem. Scifi som písal prvýkrát a som rád, že aj tebe sa poviedka páči :)
01.12.2016
Veronika Valent
Dala som 8. Nepáčila sa mi forma v niektorých pasážach. Mám rada odstavce. Takisto gramaticky sa našli drobnejšie nedostatky. Inak ma "obyčajné" rozprávanie upútalo od začiatku až do konca! Bolesti hlavy som si dokázala predstaviť a závislosť na ružových tabletkách kvôli zubom dôverne poznám. Mimochodom nebo nad mestom nie je čierne, ale odporne tmavosivé. Nemám ho rada. Celá poviedka na mňa pôsobila veľmi vizuálne, mal si tam mnoho svetelných kontrastov, od "svetielok", lampy, reflektory až po tú čiernu, napr. v očiach zrazeného. Takisto zvukovo si to mal krásne podané. Tú pieseň si idem okamžite pustiť. Dobré konce milujem a ten tvoj ho mal. Teším sa na ďalšiu tvoju scifi poviedku.
04.12.2016
Inferio
Ďakujem Veronika :) Bývam v malom mestečku a nočná obloha mi pod svetlom lámp pripadá čierna, možno je to vo väčších mestách iné. Som rád, že ťa upútala aj pieseň, pretože pre jej výber som mal konkrétne dôvody a bol som zvedavý, či si niekto všimne. Ak si ju už hľadala na youtube, možno si na to ako fanúšička scifi už prišla ;)
04.12.2016
Veronika Valent
Počkaj, počkaj, žeby nejaký Návrat kamsi??? :-) Hej,"tri" tóny mi stačili na odhalenie záhady. Neodolám a pripájam videjko: https://www.youtube.com/watch? v=S1i5coU-0_Q
04.12.2016
Inferio
Bingo ;) Cestovanie v čase počas jazdy autom je odkaz na DeLorean a moderátor v rádiu na pumpe naráža na repliku Martyho McFly, ktorý na školskom plese tú pesničku hral :)
04.12.2016
jurinko
Bez precitania diskusie: Bolo by to velmi dobre, keby to bolo o nieco ucesanejsie. Takto tomu vadili chyby v ciarkach, zopar y/i, opakovanie slov, miestami kostrbate vetne konstrukcie a vsetky tie veci, ktore sa do omrzenia opakuju u skoro kazdej poviedky na tejto stranke. Skoda, lebo jednak ich v tejto poviedke nie je tak vela, ale hlavne to nie su veci, ktore by sa nejako tazko odstranovali. Staci dobry beta-reader alebo niekto, kto pricuchol ku korekturam textu. Samotna poviedka je prijemna, nejako extra originalna nie je, ale je (napriek vsetkemu) pomerne dobre napisana, dokonca ma aj myslienku, takze fajn. Sice by som to asi jednym slovom nazval, ze "neurazi", ale aj to je niekedy vlastne celkom v pohode :-) Dal som 7
02.01.2017

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.