Diskusia 4/4: Kráľovná

Filmová história scifi

Diskusia

Zdeno Jašek
Tak sa ospravedlňujem - naozaj mi to potvrdenie publikovania došlo. Síce až 16.8., ale predsa.
Díky
21.08.2016

Aleš Horváth
zdeno. aj mne to doslo az po dlhsej dobe. ale je dovolenkove obdobie a bud clovek odpociva alebo taha aj za druhych. takze je to pochopitelne.
22.08.2016

Veronika Valent
Ahoj Anna,
dala som Ti 6. Hneď vysvetlím prečo. Jednoznačne máš talent, ovládaš poetický jazyk, dokážeš navodiť atmosféru. Určite pokračuj v písaní, ale najskôr chyť do ruky svoju obľúbenú knihu. Pozri, ako sa robia dialógy, prehovor každej postavy by mal byť v osobitnom riadku. Pravidlá priamej reči ste sa určite učili v škole, len si to zopakuj a začni používať.
Ak píšeš o kráľovstve a použiješ slovo "klaustrofóbia", vlastne dáš facku čitateľovi. Príliš moderné slovo, dá sa celkom ľahko opísať. Mám ju, tak viem ako na človeka pôsobí. Takisto som uvažovala, že ak kráľovná tykala rytierovi a by jej mal vzdať úctu vykaním alebo onikaním, viac prekvapilo čitateľa ich neskôr opísaný vzťah. Zaujalo ma, že kľúč dostala od pestúnky, prišlo mi to ako bezpečnostné riziko. Ak ju v diele nepotrebuješ, vynechaj ju.
Záver - príjemné čítanie, teším sa na Tvoj ďalší kúsok.
22.08.2016

Nadalan
Neodenterovanie priamej reci sposobilo neprehladnost dialogu. Keby sa rozpravali dve osoby rovnakeho pohlavia, tak ako citatel len tazko pochopim, kto, co, s kym a preco. Mozno to je ale naozaj v originali ok a len pri vkladani sem sa text posahal. Inak, som si najskor myslela, ze rytier strazi prave princeznu, ktorej existencia ma byt utajena, dokonca ze to je mozno jeho dcera, lebo inak som si tu oddanost nedokazala vysvetlit, ale asi som to prekombinovala. Princezna sa do truhlicky nezmesti :) Ci? Nie nie. Tam na konci bolo napisane, ze utiekla zvlast.
28.08.2016

Aleš Horváth
dodatočne logický pohľad k číslam: Ako mohol rytier vedieť o princezne, keď štyridsať rokov nestretol žiadneho človeka? Ak sa nevideli 40 rokov, tak rátam, že kráľovná mohla mať 55-65 rokov(15+40 až 25+40, aby sa stihla zaľúbiť v primeranom veku). Čiže pri predpoklade menopauzy v 45-50 by pri hornej hranici bola princezná takmer dospelá(v stredoveku bývali deti v mladom veku, nečakalo sa ani do tridsiatky, teda okrem Márie Terézie). Čísla sú od brucha, menopauza sa nedá určiť presne. Nehovoriac, že pri absolútnej samote 40 rokov by človek ťažko komunikoval na uvedenej úrovni, či udržal si slušné spôsoby. Myslím si, že i napriek dobrej kondícii v mladosti, by rytier po 40ročnej prestávke dokázal dostatočne dlho odolávať v sedemdesiatke mladým vojakom pri sile. Takisto ponáhľanie staršej osoby je iné, ako aj "ladné krivky" 60-ročnej osoby(kráľovné mávali veľa jedla, ale málo pohybu).
28.08.2016

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami