Diskusia 4/4: Slovenská fantastika do "uší" – Prvá audiokniha slovenských sci-fi poviedok

Filmová história scifi

Diskusia

jurinko
Som presvedceny, ze staty budu mat aj nadalej k dispozicii najviac zdrojov. A zdroje su to klucove. Preto bude vzdy pravdepodobnejsie, ze niekoho najde stat, so zlozkami na to urcenymi, nez nejake paralelne struktury. Ale ono je to asi jedno, aj keby som sa mylil a svet by sa uplne zmenil - toto nie je futurologicka studia, je to sci-fi, cize vedecka fikcia, takze je uplne jedno, ako vyzera (alebo ako bude vyzerat) skutocny svet, podstatne je to, ako funguje svet poviedky. A ten funguje :-) (k manzelke: Nerad vysvetlujem veci, ale ked uz sa pytas, tak ona nemusela mat nijaky plan, ten plan mali jej nadriadeni. Kocka skoncila misiu, prevelili ju inam, hotovo. Ci by potom spravili cover story o jej umrti alebo ako to vlastne chceli skoncit, je uplne jedno, a ona to ani nemusela vediet. Je pesiak, plni ulohy. Akurat jej to trosku komplikuje laska, a preto sa s nim chcela rozlucit :-) )
08.08.2016
Zdeno Jašek
Chápem.
Chcel som len upozorniť na priestor, ktorý poviedka ponúkala na zbúranie klišé: že stratených ľudí hľadá polícia a že špión-baba sa proste iba odprace preč. Ak by sa takáto poviedka objavila na tomto portáli, tak ju asi ospevujem. Ale na poviedky oficiálne vydávané mám iný meter. :)
08.08.2016
Zdeno Jašek
A ešte k tým "zdrojom štátu" - všimni si, aká je to bieda už dnes. Ani ten najbohatší štát nedokáže konkurovať ponuke informácií na internete, ktorá je častokrát zadarmo. Alebo informáciám o dopravnej situácii. Monopol štátu na informácie dávno padol a v budúcnosti sa to bude stále iba zhoršovať. Na to netreba byť futurológ, ale prítomnológ. :)
08.08.2016

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.