Diskusia 2/3: SciFiKozmos - názory druhého porotcu - Cyberstorm

Podporte scifi.sk

Diskusia

Stano Lacko
Bola ak by nebola, nebola ak by bola. Neviem, mam to ulozene na USBcku a ten neviem kde je ;-)
11.04.2015
Iba anonymne (Anonym)
Nečítal som ani jednu z tých dvoch vecí, ale keď som si vyhľadal, o čom sú, našiel som sa v tom. Pochvala od porotcu, ktorý sa takto vyzná, potešila :) a dvakrát dík. Inšpirácia Asimovom určite áno. Jeho vedecký, zrozumiteľný štýl pre mňa funguje. Pri druhom želiezku som zase rád, že sa vydaril rozprávkový zámer. Tam som si položil otázku, o čom by sa asi tak bavili Pavol Dobšinský a Michio Kaku :)
11.04.2015
Reedth (Anonym)
Nechcem samozrejme nijak spochybňovať porotcove schopnosti, no miestami mám tak trochu pocit, akoby nevedel čo chcel. Zatiaľ čo niekedy postráda vysvetlenia, inokedy si zas sťažuje, že vysvetlenie dostal. Skutočne nemám ani potuchy ako sa takému človeku zavďačiť.
11.04.2015
Stano Lacko
Reedth: Tazko povedat, ak budu poviedky vonka, potom sa mozeme bavit o konkretnych poviedkach a uvudime. Teraz vidime len hodnotenie, ale vlastne nevieme hodnotenie coho, takze to je ako recenzia na nieco co nemas sancu vidiet, a nemozes ani pomenovat. Ha, pripomina mi to rozpravanie o Avatarovi, ked jedine co bolo zname bol nazov. Tu nie je zname ani to ;-)
11.04.2015
mayo
na tu relativitu pozor, ono neviem z akeho uhla pohladu bola dana poviedka (c.39) napisana, ale je naozaj mozne, ze kapsula ktora sa vzdaluje od Zeme takmer rychlostou svetla, je "zrazu" vzdialena miliony svetelnych rokov. uz pri 0.99999999 rychlosti svetla prejde na jeden "palubny den" v okolitom priestore 20 rokov (faktor dilatacie casu cini x7071), a cim sa tomu c viac priblizujeme, tym sa to znasobuje: pri zlomku ktory ma tych deviatok 18, zodpovedaju dnu na palube takmer 2 miliony rokov "vonku". to znamena, ze kapsula sa zatial vzdiali (takmer) 2 miliony svetelnych rokov od Zeme. zaujimave je to v pripade takeho fotonu, ktory sa pohybuje presne rychlostou c, jemu sa moze zdat, ze sa sem k nam dostal z najvzdialenejsej hviezdy za nulovy cas :) ale ak to v poviedke bolo myslene inak a slo o omyl, tak potom ok :)
11.04.2015
Stano Lacko
Mayo, no neviem, to by znamenalo ze pre foton neexistuje cas?
11.04.2015
mayo
presne tak :)
http://invivomagazin.sk/bi zarny-svet-fotonov-zrod-v-okam ihu-vlastnej-smrti-_273.htm
12.04.2015
mayo
a este k tej stratosfere Marsu, sice primarne to slovo oznacuje vrstvu v atmosfere Zeme (kde je to druha vrstva, medzi troposferou a mezosferou) ale bezne sa pouziva aj na ine planety - Mars, Venusu, Jupiter atd. (ale nie som si isty ci je presne rovnaky model pouzivany aj tam). inac, aby nedoslo k podozreniam, ta poviedka nie je moja ani netusim cia je :)
12.04.2015
Juraj Búry
ja som sa nesiel. no a co? :D
12.04.2015
Juraj Búry
Ja moju poviedku vysvetlujem tak, ze to bol proste humoristický ulet, ktorý mal byt vtipný a akcny :D
12.04.2015

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.