Diskusia 1/1: Alessarov obrat

Podporte scifi.sk

Diskusia

zuna
vopred sa ospravedlňujem za nízku známku, ale jednoducho sa mi zdalo, ako keby som čítala len každú nepárnu stranu poviedky. niekoľko krát som sa vracala a potom si to prečítala ešte raz, ale aj tak som ostala len pri krútení hlavou. skôr ako poviedka mi to pripadá ako trailer k nejakému filmu na motívy knihy jamesa joyca ! nedá sa ti však uprieť miestami pekný lyrický štýl, táto schizoidná haluz má celkom atmosféru :)
14.07.2014

Marek Páperíčko Brenišin
V poriadku, beriem :-) Úvod som písal formou prelínania, neskôr mi to "proste tak zbehlo". Ďakujem za spätnú väzbu, som rád, že sa páčil ten lyrický štýl. Riskol som to teda a očividne to nevyšlo až tak, ako som chcel. Btw, po tom, čo to tu dva dni stálo len tak, som rád za každé hodnotenie :-)
14.07.2014

Nadalan
Páčilo sa mi to. Naozaj. Ale je tam nejaké ALE. Striedanie postáv a času obecne nevadí, ale tu to bolo metúce. Páčil sa mi popis, kedy dlaždice padali späť na svoje miesto. Alebo popis trpiacich dedinčanov. Vedela som si to celkom živo predstaviť. Myslím, že aj tvoja obrazutvornosť je obdivuhodná. Nepáčili sa mi časti ako: "šeplo mu niečo vo vnútri seba" a ešte odsek: "Bolesť bola už veľmi prchavá. Kým trvala, rany sa neodvážili dať o sebe vedieť, ale teraz mu celé telo pulzovalo ako divé..." Tak bolesť bola prchavá alebo divá? Chápem, je to otázka minulého a prítomného času. No aj slovosledu, slovíčka, ktoré tam niekde malo byť, ale nie je, alebo naopak nemalo byť. Možno by postačilo poviedku nechať odležať. (A možno si ju nechal odležať, kto vie.) No dávam 6 bodov. Lebo by to opäť mohlo byť po úpravách fakt dobré.
14.07.2014

Marek Páperíčko Brenišin
Ďakujem za hodnotenie :-) Som rád, že sa opisy páčili, tou s tou bolesťou beriem. Pôvodný zámer bol totiž práve ten adrenalín zdôrazniť, že práve keď vyprchá, až vtedy si človek uvedomí, že ako je na tom zle. Poviedku som prepisoval a pripravoval na publikáciu, tu som sa zrejme dostal do kŕču a preto to tak miestami dopadlo :-) A niektoré slovíčka proste vbehnú, preto som rád, že mi ich niekto pripomenie, lebo ako autor ich tam proste ani po milión razoch nevidím :-D vrelá vďaka, pripomienky určite zapracujem.
15.07.2014

jurinko
Podla mna to bolo vylozene zle. O nicom, vobec to nemalo dejovy obluk alebo nejaku tragiku. To prirovnanie s neparnymi stranami poviedky bolo dost presne. Ved to ani nezacalo, ani neskoncilo, bolo to len vytrhnute niekde zo stredu, pricom ani o jednej postave sme nevedeli vobec nic (co je dost blbe, lebo tam bolo dost vela dost zasadnych veci typu zrada, sex, tuzba po moci, a tak...) a cele to bolo uplne zmatocne. Dal som 2
20.07.2014

Adhara
Začiatok vyzeral fajn. V štýle cítiť, že autor nie je úplný začiatočník, že by z toho mohlo byť niečo silné. No ako som čítala ďalej, namiesto deja som vnímala len čoraz väčší zmätok. Nevedela som, či mi len niečo zjavné nedoplo, tak som zbabelo čakala najprv na komentáre od iných :-). A keďže tie sa nesú v podobnom duchu, môžem sa pridať. U mňa za tri. Štýl je celkom dobrý a štýl (u mňa) robí veľmi veľa, takže je škoda, že dej to tak potopil, ale – čo sa dá vyzdvihovať bez zrozumiteľného príbehu...?
21.07.2014

Marek Páperíčko Brenišin
Nuž, tak mrzí ma, že to nevyšlo, ono to bol naozaj pokus napísať to nejako prelínavo, tak mám na čom popracovať. Ďakujem za pripomienky aj spätnú väzbu.
21.07.2014

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.