Diskusia 1/1: Superzbraň

Podporte scifi.sk

Diskusia

Dávid Novotný
jooj dobre, dobre:) ten koniec mi pripomenul cisarove nove saty, vtip s oslovovanim pobavil, rychla chutovka s dobrym spadom a dialogmi, ktore vobec neposobia umelo, za mna 10:)
27.04.2014

Marek Páperíčko Brenišin
Som rád, že sa páčilo :-) popravde, rodilo sa to ťažko, ale som spokojný a aspoň že to tu neustalo prázdne :-D
27.04.2014

jurinko
Ked ja neviem, ako sa mam k tymto za hodinu zbuchanym poviedkam postavit. Z kazdej je citit nadsenie a horuckovitost pri pisani a kazda je dobry polotovar. Ale kazda ma zakladne chyby polotovaru - nie je dokoncena. Aj tu boli niektore veci nedotiahnute, nejake opakovanie slov, zbytocnosti (nebude, nebude, Mikulas) a vlastne to ani prilis nemalo logiku (ked ten chlapik poslal projektanta do pecka, preco to potom predstavoval komisii? co to doteraz nevidel, ze im musel nieco predlozit? cenu sa tiez dozvedel az na konci? kde je nejake rozpoctove planovanie, hlavne v case vojny? a tak...). Ale nic z toho by tam urcite nezostalo, keby nechybal zakladny stavebny kamen tvoriveho procesu (odlezanie a opatovna kontrola). A tak je to iba taka anekdota, ktora by mohla byt aj zabavna, len keby bola lepsie napisana. Takto je to prilis surove a rusive, nez aby som sa pri citani mohol uvolnit a
28.04.2014

jurinko
[pokr.] nechal sa vtiahnut. Ale kvitujem, ze mena posobili uveritelne, ja mam s menami asi najvacsi problem vzdy :-)
28.04.2014

mayo
uplne som zabudol ze aka bola tema, tak ma ten koniec o to viac pobavil :) k uveritelnosti mien - neviem ci by sa v jednom mene miesalo holandske van der s francuzskym de... ci ako? este pozor na slovo paprskovy - to je cechizmus
28.04.2014

Marek Páperíčko Brenišin
Ďakujem za odozvu :-) téma bola - podvodník a to klamanie je tam na viacerých úrovniach :-) a mená boli inšpirované nemčinou a holandčinou a francúzske "de" môže byť odkazom nejakého rodového príbuzenstva etc. A áno, k tomu rozpočtu, nestihol som tam za hodinu vložiť naliehavosť potreby takej zbrane a prečo teda vedel cenu až na konci. Je to situácia, kedy chcú vojnu rozhodnúť za každú cenu a ako to býva, projekty sa predražia :-) a áno, odležanie a kontrola by tomu pomohli, to uznávam.
28.04.2014

Nadalan
Mrzí ma, že som zhoršila priemer hodnotenia. Dôvod: Keby som nevedela, na akú tému bol príbeh napísaný, tak by som to nepochopila. A čo je horšie, nepochopila by som vtip na konci poviedky (a ten je fakt dobrý). Ako to viem? Lebo som tému pri čítaní nepoznala a nepochopila som to :) Až z následných komentárov mi došlo, že šlo o hodinovku a "Podvodníka". Možno je to moja chyba a stála som si pri čítaní na vedení. Možno by postačilo zmeniť názov poviedky a bolo by to ok. Lebo inak tomu nemám čo vytknúť.
02.05.2014

Marek Páperíčko Brenišin
V poriadku, na hodinovku som aj za toto veľmi rád :-) Možno ako vravíš, maličkosť by čitateľa viac popchla, takže ďakujem za hodnotnú pripomienku. Btw, aj mne sa stáva, že musím čítať viackrát, aby som pochopil, čo samozrejme nie je obrana mojej "nepochopiteľnosti" pre teba. Takže, áno, prepisovať, dotvárať a tak :-) Ďakujem za spätnú väzbu.
02.05.2014

Zemoneo
mňa veeľmi pobavila, ale zas súhlasím aj s jurinkom :)
30.06.2014

Marek Páperíčko Brenišin
Ďakujem, som rád, že sa páčilo :-)
14.07.2014

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.