Dávid Novotný

Info

Prezývka keyko
Web:
Členom scifi.sk: 11 rokov
Naposledy online: 21.09.2020
E-mail: keyko.sk@gmail.com
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 23
Články: 98
Poviedky: 1

Zbierka - ponúka

Dávid Novotný ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Dávid Novotný ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Dávid Novotný ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Čo je dôležité?
Uznavam, prave pri takomto kratkom texte to che este viac prace aby tam nic neposobilo zbytocne, chcel som tam dojst k tomu ze lod vybuchne a aby to posobilo aspon trochu uveritelne, ale na 1x som nemal velke ambicie:)
25.11.2014 18:56:57

Interstellar – pocta či vykrádačka?
Nusuhlasim, film je audiovizualne dielo, ale len v malo filmoch hra hudba podstatnu ulohu nie len aby bolo...naposledy ma takto zaujali posledni X-meni, predtym Oblivion. Mohol si si viac rozpitvat co sa ti zdalo nelogicke, nie som ani astrofyzik ani blog ale nic mi tam vyslovene nebilo do oci (mozno prave preto:)). Inak premna to bola prijemna zabava hodna tych penazi co som v kine nechal, co sa vacsinou nestava. A s jurinkom nesuhlasim, Inception bol pre mna osobne pecka, uz len preto ako sa pohral so snami, a snami v snoch...:))
25.11.2014 18:53:06

Interstellar? Vážení priatelia, nie!
A teraz k filmu, mna Nolan proste bavi, az na Men of steel ktory bol pre man otras mu ostatne jeho filmy zeriem. Pravda je ze scifi tu tvori len kulisu ktora pomaha vybudovat a vyeskalovat rodinnu dramu. Emocne nabite, miestami az prilis, predznamenajuce happy end. Su veci ktore mi tam vadili ale presniesol som sa cez nich a nejak som neriesil, proste som si uzival komornu atmosferu a sountrack. Pointu som tak trocha tusil od zaciatku ale to neznamena, ze to bolo na skodu. Roboti boli paradny, a scena s odkazom na Star Wars uplne suprova. Mojich 150 si film zasluzil, nezaradil sa na najvyssie priecky osobneho rebricka ale zabava to bola nadpriemerna
23.11.2014 11:19:09

Interstellar? Vážení priatelia, nie!
V prvom rade k clanku/recenzii: Je to subjektivny pocit, ktory ma umelecke dielo ktorym je aj film vyvolat. To ze autor nevydrzal a odisiel je jeho pocit a nikto mu to nema pravo ubrat, hodnotit sa da aj cast diela, ak sa mi nepaci styl akym je pisana kniha tak ju proste necitam, podobne kresba v komikse, sceanr a vizual filmu obraz atd... nevnimam cele dielo ale jeho cas, nejak ma oslovuje a vytvara emocie. Skor ma mrzi, ze znacna cast ludi sa v diskusii a aj na fb uchylila k nadavkam, argumentovat sa da predsa aj inak, a obvzlast by som to cakal od sf komunity...
23.11.2014 11:18:50

Čo je dôležité?
:D Vela v tom hladate, matka (ta mala kovova suciastka) odpadne z lode a lod pri skoku vybuchne, tot vsio. Priamu rec som mal cez pomlcky a tie mi pri publikovani odmazalo, tak uznavam ze to potom posobi matuco, najme ta posledna veta ktora ma byt znova vyjadrenim matky
23.11.2014 10:52:51

Minirecenzie

8
Prvý diel riadna namotávka, po celej prvej sérii mierne vytriezvenie. Dostavil sa mierny pocit sklamania z toho, že v podstate je to neustále pobehovanie hore dole, od jednej zdrcujúcej prehry k ďalšej a vlastne sa nič, čo by posunulo príbeh výraznejšie ďalej, nedeje. Na 25 dielov by to chcelo viac rozvinúť niektoré dejové linky naznačene v úvode, alebo skrátiť o pár epizód. Čo ma trocha zarazilo je, ako ľudstvo na pokraji vyhynutia žije na relatívne vysokej úrovni, mestá čisté, krásne vystavané a napriek neustálemu útlaku a prehrám sú prostriedky na dobre vybavenú armádu a nažehlené uniformy. Myslím, že storočia prakticky neustáleho vojnového stavu by sa na takejto civilizácii podpísali a element rozkladu spoločnosti a biedy by bol zaujímavým obohatením, robiacim svet uveriteľnejším. Stále však ide o nadpriemerné anime, plné zvratov, postavy zomierajú možno ešte vo väčšom počte než v GoT a je zaujímave sledovať ich vyrovnávanie sa so všadeprítomnou smrťou a postupné dospievanie a uvedomovanie si nutnosti polupráce pre vyšši zmysel. Pár momentov je skutočne super, keď človek pozerá a čuduje sa čo sa to vlastne stalo a poprípade si dá chvíľku na predýchanie. Uvidíme, či sa dočkáme aj druhej série, a ak áno, či sa o svete titanov a ich úmysloch dozvieme niečo viac.
7
Je to už pár rokov, čo som v Levných Knihách natrafil na knihu 47 róninů, príbeh a legenda pre Japonsko asi tak významná ako pre nás Juraj Jánošík. Po zhliadnutí prvého traileru však boli moje očakávania rozporuplné. Príliš veľa mágie a nadprirodzených bytostí, a hlavne, Keanu ako samuraj...Po zhliadnutí však musím povedať, že to nedopladlo až tak zle, áno určité veci pôsobia ako umelý konštrukt aby si v tom mohol zahrať aj herec neázijskeho pôvodu, aj bez tej mytológie by to fungovalo lepšie výsledok však neurazí. Krásna krajina, farebné scenérie a kostýmy a hlavne príbeh o odvahe, cti a oddanosti, ktorý dominuje celému snímku. Ak máte radi Japonsko a japonské filmy prídete si na svoje. Ak zase vyhľadávate ten neurčitý Reavsov výraz ktorým vyjadrí všetko tiež nebudete sklamaný. A ak len chcete stráviť večer s jednoduchým pohodový filmom kľudne zvoľte 47 roninov a ich príbeh...
8
Príbeh v tomto anime nehrá až takú dôležitú úlohu, celý čas sa nedozvieme čo je vlastne Flotila Hmly a aký je jej zámer. Skôr je to úvaha o tom, čo môže znamenať pre stroj uvedomenie si vlastného ja a emócií. Ako tie ovplyvnia jeho rozhodovanie a akcie už tak niesú len výsledkom chladnej kalkulácie a rešpektovaním vopred stanoveného kódexu. Je to chyba programu alebo dosiahnutie vyššieho stupňa vývoja? To všetko popretkávané správnou dávkou situačného humoru a akcie.

Články

Poďte si zarybárčiť! Recenzia Langanovho Rybára.

Dávid sa pozrel na dva roky starý, ale výborný horor Rybář od Johna Langana z vydavateľstva Fobos, ktorému minulý rok vyšla rovnako skvelá zbierka hororov.

0 komentárov

Kráľovská krv nie úplne dokonalá.

Nedávno dorazil na trh komiks Kráľovská krv, prvá časť historickej fantasy od Alejandra Jodorowského a mladého výtvarníka Dongzi Liu.

0 komentárov

Večerníček - OceanMaker

Nazrime do postapokalyptickej budúcnosti, kde zo Zeme ostala len vyprahnutá púšť a o posledné zbytky vody zápasia piloti v oblakoch.

0 komentárov

Plány komiksových vydavateľstiev na rok 2018 - Comics Centrum

Pozrime sa, na aké komiksy sa môžme tešiť v tomto roku na našom trhu.

0 komentárov

Nemesis - zažite vesmírny teror na vlastnej koži

Radi sa hráte? Radi sa bojíte? Tituly ako {b,Votrelec} a {b,Horizont udalostí} nemožu chýbať vo vašej filmovej zbierke? Potom vás určite bude zaujímať projekt, ktorý práve beží na Kickstarteri.

0 komentárov

Poviedky

Čo je dôležité?

Raz tak na vesmírnej stanici...

11 komentárov