Diskusia 1/1: Návšteva

Filmová história scifi

Diskusia

Stano Lacko
Co?
09.02.2014

Culter
Super vybudovaná atmosféra, predstavil som si Meno ruže a Seana Conneryho mixnutého s Keanu Reevesom (tie tetovania). Chladné múry, šero, pochodne na stenách, mníšske chorály, tiene, tajomstvá...A práve preto som strhol body, lebo si ma navnadil pekne vystavaným príbehom a dôvod príchodu vyšetrovateľa, aké slová vyslovil mních a ďalšie záhady ostali nevysvetlené, hoci aj takto nevypovedané to má kvalitu, lenže keď ja chcem vedieť a poznať všetko... dobrá práca.
09.02.2014

Alexander Schneider
Súhlasím, je to dosť inťošsky postavené. Stačí si ale prečítať trochu o Viliamovi z Occamu a hneď to bude jasné. ;)
09.02.2014

Dávid Novotný
kde sa hrabe ten patlal brown:) ma to super atmosferu kludne by som si to aj v dlhsej verzii precital, ze si si to odstranenie inkvizitora vychutnal co?:)))
09.02.2014

jurinko
Mne to este pripomenulo aj Hellsinga (anime), toho inkvizitora s tymi mecmi :-) Dobre opisana atmosfera a prostredie. Dejovo trochu plytke, ale za hodinu urcite fajn ;-)
09.02.2014

kAnYs
Velmi dobre :) najviac som asi ocenil tu britvu na konci :)
09.02.2014

kAnYs
Ah, a aby som nezabudol... ten fantasticky prvok tam bol dost taky zbytocny (ja viem akurat som sprdol konkurentku za to ze tam nebol ziadny, tough luck :). Ako, na jednu stranu to pekne korespondovalo s vtedajsim pohladom na myslitelske smery ktore spochybnovali krestansku dogmu, kacirstvo a kaciri ako sluzobnici diabla, na stranu druhu to ale nemalo ziadny vplyv na dej. Cele sa to mohlo odohrat rovnako, aj keby tam ten prvok nebol. Osobne zas nemam nic ani proti tomu, je vela sci-fi a fantasy vonku, ktorych pribeh by nic nestratil keby prisiel o scifi zlozku, ale v tomto pripade mi to akosi udrelo do oka. Mozno je to tym ze je to mikropoviedka a tie su velmi narocne na obsah a kazda zbytocnost navyse ich kazi. Ale to je iba moje obvykle filozofovanie, napriek tomu som dal 10, lebo to vystihlo temu absolutne dokonalo.
09.02.2014

Alexander Schneider
Tým chceš povedať, že si bol rád, že to skončilo? :D Nie, seriózne: vďaka za všetku pochvalu, cením si ju, aj keď v tom vidím mrte miesta na vylepšienie, ale hodinka je hodinka. :D Súhlasím s podobnosťou na Constantine - trochu ma to inšpirovalo. ;) Keď som rozmýšľal, ako na to, tak najprv nahodil web wikipedie, aby som predsa len trochu preveril, čo to tá Occamova britva je, no už predtým som mal v hlave ten moment, keď by Viliam z Occamu proste niekoho odkragľoval - niečo na štýl stredovekého Jacka Rozparovača... a do toho sa potom vsunula postava nikoho, kto ho ohrozuje, keď na neho pápež a spol. prídu. Zasadil som to do Oxfordu, kde Viliam z Occamu učil a následne som sa snažil trochu pretaviť do textu jeho myšlienky, hoci trochu prekrútene, za ktoré bol exkomunikovaný... ale podarilo sa mu utiecť do Pisy. :D To vsjo... človek ani nevie, na čo môže byť taká Wikipedia dobrá.
09.02.2014

Alexander Schneider
Vďaka za spätnú väzbu. Súhlasím, že som to nie celkom umne zakomponoval... Chcel som ale Viliamovi z Occamu dať trochu nadprirodzený rozmer a dá sa trochu čítať medzi riadkami, že jeho inšpirácia následne pochádzala z trochu temného anti-klerikálneho zdroja... :D Ale úplne súhlasím, nebolo to pre dej podstatné.
09.02.2014

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami