Ukážka: Vilma Kadlečková - Mycelium II: Led pod kůží

Blíži sa nové rozšírené vydanie Led pod kůží druhej knihy Mycélia od Vilmy Kadlečkovej!
cyberstorm
Filmová história scifi
Mycelium II: Led pod kůží. Druhé upravené vydanie (Argo, 2022).
Mycelium II: Led pod kůží. Druhé upravené vydanie (Argo, 2022). / Zdroj Disclaimer
Lucas Hildebrandt dosiahol všetko, čo si predsavzal; lenže zároveň sa nedopatrením a mimochodom dotkol najtemnejšieho össenského tajomstva. Na jeho rukách sú spóry laëgühru. A nad jeho hlavou číhajú Lode. Tie, ktoré bdejú vo vesmíre, čakali dlho na svoju chvíľu; a teraz konečne nachádzajú. Ich Zdieľané vedomie sa obracia k Studni planetárneho ticha, kam sa Lucas uchýlil spoločne s Aš~šádom z Fomalhiwy. Össeanka Kamëlë cíti Ich prítomnosť a zúfalo sa snaží odvrátiť neodvratné; ale všetky okolnosti sú proti nej. Vo chvíli, keď vo vnútri ösenskej Cirkvi naplno prepukajú mocenské boje, sa ocitá v sieťach cudzích plánov. Robí, čo môže, aby sa vyhla cirkevnému Vykonávateľovi, zámerom veľkňazov i vlastnej minulosti. Od Lucasa Hildebrandta sa nesmie nechať spoznať, od ostatných sa nesmie nechať zabiť - a Fomalhiwanovi nesmie uveriť. Za jeho mediálnym obrazom slávneho hrdinu tuší nepriznaný zámer. Aké plány má Aš~šád z Fomalhiwy? A nakoľko to súvisí s Loďami? Čo je medzi ním - a Nimi?!Vilma Kadlečková
_
Vilma Kadlečková sa narodila roku 1971 v Prahe. Písanie a láska k fantastike ju sprevádzali od detstva. Od roku 1987 sa jej poviedky začali objavovať v literárnych súťažiach SF klubov a v pololegálnych fanzínoch. Na začiatku deväťdesiatych rokov, keď sa trh otvoril, v rýchlom slede vydala niekoľko kníh, ktoré sa odohrávali v alternatívnej budúcnosti a na iných planétach – vo svete, kde existuje psychotronika a nerast zvaný argenit, ktorý slúži bytostiam s mimozmyslovými schopnosťami ako zdroj energie. Knihy z „argenitového vesmíru“ boli prijaté dobre a vyniesli jej niekoľko literárnych cien, ale písanie sa nestalo jej hlavným zamestnaním. Po doštudovaní knihovníctva na Karlovej Univerzite pracovala ako redaktorka, založila rodinu (je vydatá a má tri dcéry) a literárne sa na dlhé roky odmlčala.
Od roku 2007 znova publikuje. Jej poviedky sa objavujú v žánrových antológiách (Imperium Bohemorum, Hviezdy českej sci-fi, Krvavá česť, 12 nesmrteľných, Na konci apokalypsy, Žena s levom), podieľala sa na detskej fantasy Tajná kniha Šerosvitu a v nakladateľstve Argo publikovala . V roku 2010 jej vyšla prierezová zbierka Na pomedzí Eternaalu – Legendy o argenite, kde sú iba príbehy z argenitového vesmíru.
Jej najrozsiahlejším dielom je sága Mycelium, ktorú od roku 2013 vydáva vydavateľstvo Argo. Zatiaľ vyšlo šesť zväzkov. Na prvý polrok roku 2022 sa plánuje siedmy a ôsmy diel, ktorým sa Mycélium uzavrie (v celkovom rozsahu cez 4000 strán).
Mycélium pravidelne získavalo ocenenie od Akadémie science fiction, fantasy a hororu. Prvý diel je najlepšou pôvodnou knihou za rok 2013, tretí diel vyhral o rok neskôr. (párne diely zakaždým prišli skrátka, pretože boli vydané ten istý rok.) Piata kniha je podľa Akadémie najlepšou pôvodnou českou knihou roku 2016. Ocenená bola aj novela Lunapark Luna, ktorá sa odohráva v rovnakom svete päťdesiat rokov pred dejom Mycelia (kategória poviedka za rok 2010).
Kniha výjde 24.3.2022


Vilma Kadlečková – Led pod kůží
Séria: Mycelium #2
Vydavateľstvo: Argo
Rok vydania: 2022
Vydanie: druhé
Jazyk: český
Počet strán: 456
Väzba: tvrdá/viazaná
Obálka a ilustrácie: Tomáš Kučerovský
ISBN: 978-80-257-3634-0
Odkazy:

cyberstorm

cyberstorm
Fanúšik scifi, knižný recenzent. Poviedkový beta-reader a porotca poviedkových súťaží scifi.sk, koordinátor Poviedok na počkanie.

Súvisiace objekty SFDB

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.

Súvisiace objekty SFDB