Apolón vstúpi do Nerovej pevnosti

Rick Riordan nám prináša posledné dobrodružstvo gréckeho boha Apolóna.
Filmová história scifi
Apolónov pád 5 - Nerova pevnosť - Obálka
Apolónov pád 5 - Nerova pevnosť - Obálka / Zdroj Disclaimer
Ricka Riordana už veľmi dobre poznáme. Jeho prvá kniha Percy Jackson: Zlodej blesku u nás vyšla ešte v roku 2009. Odvtedy si svojím humorným a zároveň napínavým štýlom písania získal srdcia mnohých slovenských čitateľov. Aj pre nás je Percy priam srdcovka, a preto niet divu, že nedočkavo vyzeráme vydanie, podľa autorových slov, poslednej knihy, ktorá sa má odohrávať v jeho svete.
Apolón si od svojho zvrhnutia na Zem prešiel mnohými skúškami, ktoré utužili jeho charakter, skrotili jeho pýchu a naučili ho mať rád aj niekoho iného ako samého seba. Nedalo sa inak, túto postavu sme si zamilovali. Skvelým doplnkom celej série je to, že v každej knihe sa objaví nejaká postava, ktorú poznáme z predchádzajúcich, či už to bol samotný Percy alebo iní polobohovia z Veľkého proroctva. V tejto knihe, na čo sa nesmierne tešíme, sa stretneme s Nicom di Angelom a Willom Solaceom!
Podarí sa Apolónovi zládnuť aj poslednú skúšku, v ktorej bude čeliť samotnému Nerovi, a vrátiť sa na Olymp? To zistíme už čoskoro.
Záverečná časť bestsellerovej série zo sveta Percyho Jacksona je tu!
Grécky boh slnka Apolón, ktorý bol vykázaný na zem ako úbohý puberťák Lester Papadopoulos, sa konečne ocitol na konci svojej cesty. Má šancu dostať sa späť na Olymp. Bitka o tábor Jupiter sa skončila. Tarquinius a jeho armáda nemŕtvych boli porazení. No i keď bitku vyhrali, vojna sa ešte zďaleka neskončila. Bývalý boh a jeho malá veliteľka Meg musia poslúchnuť proroctvo, ktoré odhalila harpya Ella. Budú čeliť hrôzostrašnému cisárovi Nerovi v jeho pevnosti v New Yorku, aby ho zničili raz a navždy.
Kniha vychádza vo vydavateľstve Albastros Media - Fragment23.07.2021!

Ella

Ella
Milovníčka fantasy, sci-fi a všetkého normálne nenormálneho :)

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami

Súvisiace objekty SFDB