Star Trek: TOS ožíva v Predohre k Axanaru

Predohra k Axanaru je krátky profesionálny 20-minútový film od skupiny fanúšikov Star Treku, ktorí zároveň točia aj jeho nástupcu, celovečerný film o príbehu legendárneho kapitána Federácie planét, Gartha z Izaru.
Filmová história scifi
Star Trek: Axanar - Scéna - Kharn
Star Trek: Axanar - Scéna - Kharn / Zdroj Disclaimer
Bitka pri Axanare bol kritický bod zlomu v tzv. Štvorročnej vojne Federácie planét s Klingonským impériom. To začalo na Federáciu útočiť po strete oboch medzihviezdnych zoskúpení a zlyhaní vulkánskeho pokusu o mierové a diplomatické riešenie medzi oboma civilizáciami. A práve túto bitku si zobrala na mušku skupina fanúšikov Star Treku, ktorý o nej v súčasnosti už točia celovečerný film.
Aby potvrdili, že na to kapacitne majú, najskôr sa rozhodli natočiť Predohru k Axanaru - dokumentárny film rozprávaný retrospektívne preživšími. Po tom, čo sa producentom na Kickstarteri podarilo v kampani pre tento krátky film zadovážiť desaťnásobne viac finančných zdrojov, ako plánovali, sa produkcia naplno rozbehla a toto leto mali možnosť tento 20-minútový počin sledovať najprv účastníci ComicConu v San Diegu.
Teraz túto možnosť máme všetci, keďže video s ňou sa objavilo na YouTube.
Hercov, ktorých v ňom nájdete, asi netreba predstavovať. Vo filme sa okrem iných objavia aj Richard Hatch, Kate Vernon a Michael Hogan z Battlestar Galactica alebo Star Trek veteráni J. G. Hertzler, Gary Graham alebo Tony Todd.
Ak ste teda - podobne ako ja - Predohru k Axanaru ešte nezachytili, nič sa nestalo. Môžete si ju vychutnať aj u nás:
Star Trek: Axanar - Celý záznam - Prelude to Axanar Disclaimer

Alexander Schneider

Alexander Schneider
Knižný a filmový recenzent, bývalý porotca súťaže Martinus Cena Fantázie, propagátor a predseda Združenia fanúšikov Babylonu 5 na Slovensku. Scifi, fantasy, horor: Herbert, Holdstock a Lumley.

Súvisiace objekty SFDB

Diskusia

kAnYs
Mnam.
16.09.2014

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.