Reklamná kampaň pre DVD 2. série

Warner Bros. pár dní pred uvedením druhej série na DVD spúšťa internetovú kampaň na jej propagáciu. Čo všetko táto obsahuje? To v krátkosti spolu s prehľadom obsahu ponúknutého videa...
Podpor scifi.sk 2% dane
Babylon 5 - DVD - 2. séria - Reklama Babylon 5 - DVD - 2. séria - Reklama
Včera večer mi do e-poštovej schránky dorazil reklamný e-mail od Warner Bros., v ktorom ide o druhú sériu B5. Áno, WB začal niekoľko dní pred uvedením na trh s reklamnou kampaňou, ktorej ťahúňom je malé video plánované aj pre DVD vydanie - Building Babylon 5: Blueprint of an Episode (Budovanie Babylonu 5: Návrh epizódy). Ešte predtým, ako prídem k jej obsahu, krátko k obsahu tejto šestice DVD.
V najnovších správach sa toho veľa nezmenilo a teda bude aj táto séria obsahovať epizódy v širokouhlom obraze s 5.1 zvukom. Taktiež budú komentáre k epizódam, dve malé videá so špeciálnymi interview a malá encyklopédia s dátami o technológiách a osobách. Čo je zmenené v tejto reklame oproti zoznamu obsahu na stránke Warner Home Video je, že zo zoznamu vypadli promo-videá jednotlivých epizód. Za to obsahuje nový zoznam aj "gag reel", čiže pravdepodobne brepty a nepodarky z natáčania. (A to je niečo, čo ho sa fanúšikovia toľko dožadovali.)
Ale teraz k videu o produkcii epizódy Babylonu 5:
Babylon 5 - DVD - 2.séria - Building - Titulok Babylon 5 - DVD - 2.séria - Building - Titulok
S podmazom zvukov z Babylonu 5 sa dostávame v tomto krátkom zostrihu interview s Veľkým tvorcom JMS a Doughom Netterom za zákulisie produkcie epizódy Babylonu 5.
Babylon 5 - DVD - 2.séria - Building - JMS 1 Babylon 5 - DVD - 2.séria - Building - JMS 1
Podľa svojich poznámok si celý rok jednej série rozdelil na päť častí a v nich určil jednotlivé epizodické dejové línie, tak aspoň JMS o začiatkoch tvorby jednotlivých epizód. Potom nasledovalo rozhodnutie o epizodických hlavných (A) a vedľajších (B) dejových líniách. Na napísanie jednej epizódy potreboval od jedného dňa po dva týždne.
Babylon 5 - DVD - 2.séria - Building - Dough Netter Babylon 5 - DVD - 2.séria - Building - Dough Netter
Dough Netter spomína, že scenár epizódy po tom, čo ho JMS ešte raz prepísal, dostal k čítaniu on a ľudia z WB. Tí ale po čase prestávali - ak ich čítali - posielať nejaké poznámky k vývoju seriálu.
Babylon 5 - DVD - 2.séria - Building - JMS 2 Babylon 5 - DVD - 2.séria - Building - JMS 2
Po tom nasledovalo koncepčné stretnutie na prediskutovanie jednotlivých elementov v scenári, tak JMS. Tu sa rozhodlo, ktoré z prvkov sú pre produkciu dôležité a ktoré nie. Na základe toho sa potom určil plán produkcie a rozdelenie prác.
Babylon 5 - DVD - 2.séria - Building - Reklama Babylon 5 - DVD - 2.séria - Building - Reklama
Okrem týchto interview obsahuje video aj niekoľko ukážok z druhej série Babylonu 5. No a krátke video končí obrazovkou s reklamnými informáciami o tejto druhej sérii na DVD.

Alexander Schneider

Alexander Schneider
Knižný a filmový recenzent, bývalý porotca súťaže Martinus Cena Fantázie, propagátor a predseda Združenia fanúšikov Babylonu 5 na Slovensku. Scifi, fantasy, horor: Herbert, Holdstock a Lumley.

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami

Súvisiace objekty SFDB

(1993)

Babylon 5