Nezvratný osud 2 + Posledný let Osirisu

Vynikajúce animované matrixovské sci-fi + zábavný a krvavý horor = filmové predstavenie, ktoré určite stojí za pozretie.
Filmová história scifi
Final Destination 2 - poster
Final Destination 2 - poster Disclaimer
Odvtedy ako sa partii teenagerov podarilo viac či menej prekabátiť vlastný smrtiaci osud uplynul už nejaký ten čas, ale prípad letu 180 ostáva aj naďalej záhadou. Jediná životná istota - smrť si však (rovnako ako filmoví producenti) vždy nájde cestu a tak sa opäť stretávame s predpoveďou blízkeho konca, ktorý sa mal stať, ale nestal. Pretože sa však aj smrť riadi heslom - čo sa má stať, to sa stane, radosť z prežitia čoskoro vystrieda strach a z amerického dorastu začne na plátnach kín opäť raz ubúdať.
Final Destination 2
Final Destination 2 Disclaimer
Hneď na úvod treba povedať, že Nezvratný osud 2 je typické hororové pokračovanie spĺňajúce všetky zásady podobných pokračovaní tj. viac obetí, viac krvi, brutálnejšie vraždy... Bohužiaľ ako to už pri pokračovaniach býva, je to to jediné čo vás na tomto filme môže zaujať, dej je takmer presná kópia originálu, samozrejme keď nepočítame akúsi zvláštnu teóriu prečo smrť znovu zabíja a prečo v opačnom poradí akoby malo byť dobrým zvykom, ale s tým sa trápiť nemusíme pretože je to asi tak podstatné ako dej argentínskych telenoviel.
Final Destination 2
Final Destination 2 Disclaimer
To čo podstatné je a čo vás určite nesklame je nový, rafinovanejší a na americkú produkciu až nezvyčajne brutálny spôsob odchodu niektorých postáv na druhý svet. Zatiaľ čo v jednotke sme boli svedkami nejakých tých štyroch - piatich "vrážd" a krvy bolo tiež poskromne a keď už to vyzeralo nádejne prišiel prudký strih (pamätáte sa ešte na autobus:), tentoraz si užijú aj priaznivci talianskych hororov. Ruky lietajú, čreva sa sypú, hlavy padajú, krv strieka ‒ hororovým fanúšikom sa na tvárach objavuje blažený úsmev a slabšie povahy vyskakujú zo sediel.
Final Destination 2
Final Destination 2 Disclaimer
Toho kto od Nezvratného osudu 2 čaká nejaký úžasne originálny horor s tuhou atmosférou strachu nech si radšej pozrie Kruh alebo nejakú starú klasiku, ale tomu komu sa páčila jednotka, chcel by vidieť akýsi jej 'gore' remake a neočakáva od neho nič viac toho rozhodne nesklame.
Final Flight Of Osiris - poster SK
Final Flight Of Osiris - poster SK Disclaimer
Posledný let Osirisu (Final Flight of Osiris) je jedným z krátkych filmov zo série Animatrix, ktorý nás pozýva na nahliadnutie do sveta Matrixu aj z druhej ‒ animovanej strany. V krátkom filme, ktorý je spracovaný v grafickom štýle použitom vo filme Final Fantasy tj. do maximálnej možnej miery realistická 3D grafika sa prenesieme na palubu lode Osiris, ktorá sa dostane do stretu s chobotničkami (sentinelmi) chystajúcimi sa zaútočiť na posledné ľudské mesto Zion. Podarí sa im varovať obyvateľov Zionu včas? Desať minút akcie, napätia a zábavy v neskutočne kvalitnom grafickom prevedení za pozretie určite stojí.

Roland Axenberg

Roland Axenberg
"Sci-fi je existenčná metafora, ktorá nám dovoľuje rozprávať príbehy o stave ľudí. Isaac Asimov raz povedal: Jednotlivé sci-fi príbehy môžu vyzerať neustále triviálne zaslepeným kritikom a filozofom dneška, ale jadro sci-fi, jeho podstata, sa stalo veľmi dôležitým pre našu spásu, ak máme byť vôbec spasení." — SG-1 (200)

Diskusia

Muti (Anonym)
RE:Final Flight of Osiris-vidnoz ze tochnologia od Final Fantasy znovu pokrocila. Postavy su este o chlp realnejsie, akcia je nadupana a ma tempo. Avsak priznam sa ze som nepochopil pointe. Pretoze aj ked sa podari varovat obyvatelov Zionu, tak co im to pomoze (vid armada chobotniciek).
RE:FD2-film ma velmi prijemne prekvapil (mozno preto ze som nevidel prvy diel). CAkal som dalsiu teen-vyvrazdovacku, ale film bol celkom originalny. Ziaden vrah, len jednoduchy osud. A takisto som pri kazdej dalsej postave cakal na jej originalnu smrt (u mna suverene vedie to cislo s AIRBAGOM-jednoduche ale ucelne).
22.04.2003

Roland Axenberg
Na varovanie bolo dolezite, pretoze teraz moze nabehnut Neo a vsetkych vybuchat:)
23.04.2003

Lyndsai (Anonym)
Final destination 2,ja perfektny az na jednu vec,zomrel Rory!!! PRECO?!
15.04.2006

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami

Súvisiace objekty SFDB