Editorial a Iraq

Podpor scifi.sk 2% dane
Marec, poberaj sa blbec - do Iraku.
Teda vlastne toto je aprílový úvodník, a tak by sa mal niesť vo veselšom duchu. Na čo sa teda môžeme tešiť? Nestor práve dokončuje jednu s najzásadnejších zmien na našej stránke, vďaka ktorej bude prehľadnosť a použiteľnosť scifi.sk dotiahnutá do dokonalosti a vy si budete môcť okamžite nájsť všetko, čo chcete o svojom obľúbenom filme vedieť.
Sci-fi bude na plátnach našich kín zastúpené veľmi poskromne. Jediným zástupcom bude katastrofické Jadro - zemské jadro sa prestane točiť, a tak ho musí opäť uviesť do chodu partia odvážlivcov. Ďalšieho komentára sa zdržím - už tento krátky popis čo-to napovie. Ale nezúfajte! V požičovni a na DVD by ste mali nájsť napr. také kukuričné prekvapenia - Znamenia, čierneho anti-transfuziológa Blade II alebo chodiacu potravu pre vlkodlakov - Psích vojakov. A keď nie, vždy to istia hobiti a prstene.
Bohužiaľ mám pocit, že sa z našej milovanej planéty pomaly, ale iste stáva Planéta opíc, aj keď podobnosť istého amerického prezidenta s opicou je vraj čisto náhodná. Potom tu je ešte záhadný vírus, ktorého zjavenie sa mi pripomenulo úplne iný film - 12 Opíc. Aj tak dúfam, že apríl nám dá viac príležitostí k zasmiatiu sa ako predchádzajúci mesiac a ak sa žiadna z mojich "optimistických" predpovedí nesplní, uvidíme sa v hormónmi a u nás našťastie len filmovými bombami nabitom máji.
Príjemné filmové a iné zážitky vám želá
za "redakciu" scifi.SK -=- scifi space
Roland Axenberg

Roland Axenberg

Roland Axenberg
"Sci-fi je existenčná metafora, ktorá nám dovoľuje rozprávať príbehy o stave ľudí. Isaac Asimov raz povedal: Jednotlivé sci-fi príbehy môžu vyzerať neustále triviálne zaslepeným kritikom a filozofom dneška, ale jadro sci-fi, jeho podstata, sa stalo veľmi dôležitým pre našu spásu, ak máme byť vôbec spasení." — SG-1 (200)

Diskusia

matus (Anonym)
o moj bozeeeeeeeeeeeeeeee
03.11.2003

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami

Súvisiace objekty SFDB

(2002)

Blade II

(2003)

Jadro

(2003)

Psí vojaci

(2002)

Znamenia

(1995)

12 Opíc