Editorial - A sme bez Nemesisu

Podporte scifi.sk
Vitajte... v marci, mesiaci jari!
Aj keď sa nám počas tohto milého času určite prebudí zem navôkol a začne nám pučať na zeleno, na sci-fi pôde sa toho urodí skôr poskromnejšie.
Do kína nám zavíta Daredevil a bude hlásať víťazný ťah marvelovských super-hrdinov. Veď už celí nažhavení čakáme na zrodenie nielen X2 (pokračovanie filmu X-men), Hulka (nášho zeleného svalovca zo susedstva) ale aj LXG (The League of Extraordinary Gentlemen). Daredevil v hlavnej úlohe s Benom Affleckom teda musí podať dobrý výkon a otvoriť takto dvere doširoka pre ďalšie húfy mutantov, zvláštnych hrdinov a mocichtivých zloduchov, ktorí im budú stáť v ceste. Či sa mu to podarí, sa budete môcť dočítať v našej prichádzajúcej recenzii.
Oproti tomuto počinu stojí najnovší Star Trek film, ktorý sa žiaľ do distribúcie v slovenských kinách nedostane (viď spacenews) a tak vám aspoň čakanie na videokazetu (máj 2003) spríjemníme detailnou recenziou na túto "poslednú cestu jednej generácie". Mnohí hovoria, že Nemesis prišiel alebo príliš skoro, že Star Trek potreboval skôr pauzu... alebo, že prišiel až príliš neskoro a odklon od generácie seriálu The Next Generation s kapitánom Jean-Lucom Picardom bol po uvedení súčasného Enterprise až príliš viditeľný. Tak či onak - nič s tým už nenarobíme a teda si Nemesis môžeme aspoň v kľude pozrieť...
Jarné vône a príjemné filmové a iné zážitky vám želá
za "redakciu" scifi.SK -=- scifi space
váš Šaňo "Babcom" Schneider

Alexander Schneider

Alexander Schneider
Knižný a filmový recenzent, bývalý porotca súťaže Martinus Cena Fantázie, propagátor a predseda Združenia fanúšikov Babylonu 5 na Slovensku. Scifi, fantasy, horor: Herbert, Holdstock a Lumley.

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami

Súvisiace objekty SFDB

(2003)

Hulk

(2003)

X2