Filmové premiéry 2003

Na čo sa môžeme tešiť v novom roku.
Panteón majstrov hrôzy
Rok 2002 síce odišiel na večný odpočinok, ale ostalo tu po ňom veľa slušných filmových spomienok. Vyzerá to však tak, že rok 2003 nebude v ničom zaostávať. Tak sa na to teda pozrime:
P2003-LOTR: TTT
16.1.2003
PÁN PRSTEŇOV: DVE VEŽE (LOTR: TTT)
P. Jackson útočí na naše slinné žľazy ďalšou časťou trilógie Pán prsteňov. Bližšie informácie nájdete v našej recenzii.
P2003-Solaris
20.2.2003
SOLARIS
Steven Sodemberg (réžia) a James Cameron (produkcia) sa spojili aby nám priniesli novú filmovú verziu románu Stanislava Lema - Solaris. Uvidíme ako sa s predlohou popasovali a ako film obstojí v konkurencii svojho 30-ročného ruského predchodcu.
P2003-Ring
27.2.2003
VAROVNÉ ZVONENIE (RING)
Naomi Watts (áno to je tá blondínka z Mulholland Drive) na stope tajomnej videokazety, ktorú keď si pozriete bude to jedna z vašich posledných vecí čo uvidíte. Americký remake kultového japonského hororu.
P2003-Ghost Ship
13.3.2003
LOĎ DUCHOV (GHOST SHIP)
Záchranári objavia v Beringovom mory stratenú loď z roku 1953, s ktorou (tak ako napovedá názov filmu) zrejme nebude všetko v poriadku.
P2003-Daredevil
27.03.2003
DAREDEVIL
Najnovším komixovým hrdinom je Matt Murdock alias maskovaný Daredevil alias Ben Affleck, ktorý cez deň pracuje na súde a v noci bojuje so zlom, ktorému nemôže
čeliť v súdnej sieni. Murdock v detstve spadol do nádrže s rádioaktívnym
odpadom, oslepol, ale získal akýsi šiesty zmysel, vďaka ktorému "vidí"
omnoho viac ako obyčajní ľudia.
P2003-Core
24.04.2003
JADRO (THE CORE)
Popcornová katastrofa v štýle Dňa nezávislosti. Tentoraz nespôsobujú problémy mimozemšťania, ale samotné jadro našej planéty. Zatiaľ to vyzerá, keď nič iné, aspoň na prehliadku slušných špeciálnych efektov.
P2003-X-Men 2
01.05.2003
X-MEN 2
Hviezdami nabité pokračovanie úspešnej komixovej adaptácie. Sám Patrick Stewart sa vyjadril, že jednotka bola v porovnaní s tým čo príde iba akýmsi "statickým trailerom".
P2003-Matrix Reloaded
22.5.2003
MATRIX RELOADED
Môj suverénne najočakávanejší film roku. Rozmnožení agenti Smithovia, Vírusy, Monika Bellucci a k tomu starý známy v boji za slobodu ľudstva. Bratia Wachovski (scenár a réžia) vyhlasujú, že uvidíme ďalšiu filmovú revolúciu v oblasti špeciálnych efektov a bojových scén. Po tom čo dokázali v prvom Matrixe nám neostáva nič iné len im veriť.
Revolučným filmom ‒ tento krát aj dejovo bude zavŕšenie trilógie MATRIX REVOLUTION, ktorý uvidíme v Novembri.
P2003-28 Days Later
31.05.2003
28 DAYS LATER
Ničivý vírus sa dostane z výskumného laboratória a počas chvíle dokáže
zlikvidovať masy ľudí. Hŕstka tých, ktorí prežili, ale dospeje k
poznaniu, kto je ešte ničivejším vírusom, pred ktorým nie je možné sa
ubrániť. Zombíčina od tvorcu Trainspottingu Dannyho Boyla.
P2003-T3
7.8.2003
TERMINÁTOR 3: VZBURA STROJOV (TERMINATOR 3: RISE OF THE MACHINE)
Arnold Schwarzenegger "will be back" tento krát v najdrahšom filme v histórii kinematografie. 170-miliónové pokračovanie kultovej sci-fi ságy v réžii Jonathana Mostowa (Ponorka U-571). Uvidíme či sa mu podarí vyvrátiť nedôverčivé reakcie (hlavne po zhliadnutí trailera) a či sa Terminátor vráti skutočne v plnom nasadení.
P2003-FRAILTY
9.10.2003
LOVEC DEMONOV (FRAILTY)
Režisérsky debut Bill Paxtona (Votrelci). Temný film o otcovi rodiny, ktorý dostane od najvyššieho poslanie aby likvidoval démonov pohybujúcich sa medzi nami. Démoni však vyzerajú ako ľudia a tak jeden z jeho synov otcovým rečiam o očiste sveta neverí. Je otec vrah alebo boží vyslanec? Zaujímavý minimalistický horor kombinujúci prvky z ostatných Shyamalanových filmov.
Všetky dátumy premiér sú čerpané z distribučných plánov slovenských distribučných spoločností. Za zmienku stoja ešte filmy, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou uvidíme (minimálne na videu/DVD), ale ich dátum premiéry je ešte neznámi.
STAR TREK: NEMESIS
Pokračovanie a zároveň posledná cesta posádky kapitána Jean-Luca Picarda a jeho vesmírnej lode Enterprise.
EQUILIBRIUM
Akčné sci-fi o svete, kde sú akékoľvek emócie zakázané.
LARA CROFT AND THE CRANDLE OF LIFE: TOMB RAIDER 2
Pokračovanie úspešne odfláknutej dobrodružnej akcie podľa známej počítačovej hry. Snáď akčný veterán Jan de Bond na režisérskej stoličke nesklame.

Roland Axenberg

Roland Axenberg
"Sci-fi je existenčná metafora, ktorá nám dovoľuje rozprávať príbehy o stave ľudí. Isaac Asimov raz povedal: Jednotlivé sci-fi príbehy môžu vyzerať neustále triviálne zaslepeným kritikom a filozofom dneška, ale jadro sci-fi, jeho podstata, sa stalo veľmi dôležitým pre našu spásu, ak máme byť vôbec spasení." — SG-1 (200)

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami