B5 na DVD - konečne skutočnosť!

A predsa sa točí... Práve, keď v mojich rukách držím prvú sériu Babylonu 5 na DVD je mi jasné, že sa môj sen z časti stal skutočnosťou. Samozrejme, že by som bol rád, ak by súčasťou tohto vydania bola aj slovenský dabing... ale to by som chcel asi príliš veľa.
Fantastická poviedka
4.
kolo
DVD balík som obdržal asi pred týždňom, no doteraz som nemal čas sa na jeho obsah pozrieť... takže vám zatiaľ prinášam aspoň prehľad o tom, ako to vyzerá zvonku.
Prvá séria pozostáva zo šiestich DVD, ktoré sú - aspoň v nemeckej verzii - uložené vo zvláštnom (doteraz som taký dizajn nevidel) púzdre. Obal je zo ztuženého dvojitého papiera. Kartón by bol oveľa vhodnejší a sám neviem, prečo nemecký Warner Home Video šetrí takýmto štýlom. (Neviem ale, či vôbec anglická verzia je z kartónu, ale tipujem, že áno, pretože aj iné seriály vychádzajú v Spojenom kráľovstve v kartónových obaloch, napr. Priatelia.)
Dnu sa nachádza jedna kazeta s rovnakým vyztuženým papierovým obalom, do ktorého sú vlepené tri obojstranné nosiče na DVD-čka. Tých je, ako som už spomínal, šesť. Každé obsahuje 4 epizódy Babylonu 5, na šiestom sú teda dve a okrem nich aj všetky špeciálne materiály - Making of Babylon 5, Back to Babylon 5, informácie o mimozemšťanoch, politickej situácii, ktorá smerovala k vybudovaniu Babylonu 5. Taktiež na ňom nájdete popis posádky stanice a samotných diplomatov; a takisto aj kapitolu o technike 23. storočia. Okrem toho obsahuje posledný disk aj virtuálnu prehliadku stanice a popis jej výstavby ako aj rozdelenia na jednotlivé sektory.
Obal plne zodpovedá už vopred hlásenému dizajnu. Dnu sa nachádza aj malá brožúrka s popisom jednotlivých epizód a predslovom od Dougha Nettera, výkonného producenta Babylonu 5.

Alexander Schneider

Alexander Schneider
Knižný a filmový recenzent, bývalý porotca súťaže Martinus Cena Fantázie, propagátor a predseda Združenia fanúšikov Babylonu 5 na Slovensku. Scifi, fantasy, horor: Herbert, Holdstock a Lumley.

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami

Súvisiace objekty SFDB

(1993)

Babylon 5