Digitálna mágia v pozadí Avengers - druhá časť

Pre milovníkov "behind the scenes", štúdio Industrial Light and Magic zverejnilo ďalšie perfektné video o tom, ako vytvárali efekty vo filme The Avengers (Pomstitelia).
Podporte scifi.sk
Takmer neuveriteľné, čo všetko dokáže počítačová grafika...
Avengers, The - Scéna - THE AVENGERS
Avengers, The - Scéna - THE AVENGERS / Zdroj Disclaimer
THE AVENGERS - making of Disclaimer

Rose

Rose
Knižná recenzentka, bývalá porotkyňa Martinus Cena Fantázie, koordinátorka súťaže Mikropoviedok na scifi.sk

Diskusia

Culter
Teraz budem za blbca, ale ja som si fakt myslel, že aspoň to mesto je reálne. Že dorábajú výbuchy, HUlka, Iron mana, ok, ale aj všetko ostatné... teraz neviem, sa mám z toho, že ma oklamali tešiť, alebo plakať...:)))
15.01.2013

andrej android praznovsky
Janko, tesit, v realnom meste by si nic takeho nenatocil, bolo by to drahe, casovo a financne narocne, cele mesto by muselo byt oznackovane , aby mohli povkladat triky do realneho sveta, takto povkladaju realne prvky do toho digitalneho. Je to nahlavu, ale je to tak najjednoduchsie.Predastav si povolenia, na natacanie v meste, vyludnovanie ulic, musi byt stale pekne pocasie....
JA som tiez rozmyslal pri tarnsformeroch 3 , ako to vsetko dokazali povkladat po vrstvach a neviemco a stihacky , vsetko vratane chicaga bolo digitalne, herci si odsaskovali tretin u z filmu, ostatne spravilo ILM.
15.01.2013

jurinko
No, tak ale tie zabery museli z niecoho naklucovat, takze si myslim, ze naozaj lietali s helikopterami po meste a robili zabery, aby mali aku "kozu" natiahnut na tu "kostru", co spravili digitalne (cize lacne to urcite nebolo :-) ). Len mne sa tak nejako vidi, ze to uz vlastne ani nie je film, len velmi (velmi!) prepracovane (akoby, zas ma neberte doslova) intro pocitacovej hry (aj ten dej je taky podobne poslabsi, aj tie herecke vykony su take odvary, aj je to cele v kompe spravene..). Ci sa mylim? :-)
16.01.2013

Rose
Ved jasne, to je klasicka technika: vymodelovane jednoduche 3D objekty a na ne nahodene realne textury (v tomto pripade mesta) :)
16.01.2013

andrej android praznovsky
DAvnejsie povedal Spielberg,ze je na case setriť efektami, fimy su umele,.Efekty mali doplnat film a nie film efekty. Pamatate,kolkosme v jurskomparku cakali na efekty? skoro polovicu filmu?
16.01.2013

Culter
Ale na druhej strane... myslim, že sa neberú až tak vážne. Niektoré hlášky boli celkom zábavné. Mne osobne sa najviac páčil záver, ako sa všetci kŕmia tým blivajzom na ktorý ich namotal Stark.
16.01.2013

kAnYs
Jurinko: "A film, also called a movie or motion picture, is a series of still images on a strip of plastic which, when run through a projector and shown on a screen, creates the illusion of moving images. A film is created by photographing actual scenes with a motion picture camera; by photographing drawings or miniature models using traditional animation techniques; by means of CGI and computer animation; or by a combination of some or all of these techniques and other visual effects. The process of filmmaking is both an art and an industry." from: http://en.wikipedia.org/wiki/F ilm. Takze ano, mylis sa :)
19.01.2013

kAnYs
A neviem co by ste chlapci chceli. Na to aku mal film predlohu z toho Joss vysekal celkom dobru story. Trocha politiky, trocha nazorovych konfliktov, kazda jedna postava mala svoje klady a zapory (vratane naivneho kapitana ameriky), ziadny super-evil badguys, ziadny super dobri hrdinovia. Ked si to porovnam s Captain America: the first Avenger, tak je to veldielo.
19.01.2013

jurinko
kanys, jednak je pomerne rizikove pouzivat definicie z wikipedie (vo vseobecnosti) a druhak ta tebou pouzita definicia filmu sedi na uplne vsetky "pohyblive obrazky" (vratane mnou spominaneho intra k pocitacovej hre, reklam, ci dokonca na pohyblive bannery na webstrankach). Cim chcem povedat jedno: Nepresvedcil si ma ;-)
19.01.2013

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.

Súvisiace objekty SFDB