Nový film Battlestar Galacticy: Krv a chróm

Americká stanica Syfy predstavila ďalší pokus o nazretie do univerza BSG. S pilotným filmom nazvaným Krv a chróm nás zavedie do desiateho roku počas prvej vojny s Cylónmi, robotickou inteligenciou, ktorá sa postavila voči svojim stvoriteľom.
Filmová história scifi
Vojna medzi Cylónmi a ľuďmi už pripravila o život tisícky ľudí z Dvanástich kolónií. Všade to vrie, keď sa na scénu dostáva mladý podporučík William Adama sťa pilot-zelenáč, ktorý len prednedávnom opustil akadémiu. Jeho prvá služba je na novej bojovej lodi flotily kolónií pod názvom... Galactica. Mladňákovi s horúcou hlavou, ktorý sa vrhá do príliš veľa rizikových situácií bez rozmýšľania, je čoskoro zverená tajná misia, ktorá by mohla priniesť zvrat v dlhotrvajúcej vojne.
Mark Stern, vice-prezident pôvodných programov, ktorý nový televízny film predstavil na tlačovej besede: "Vesmír Galacticy, ktorý pretvorili Ron Moore a David Eick, je bohatý na možné pôvodné príbehy. Veľmi rýchlo sme sa rozhodli navštíviť opätovne postavu Williama Adamu a spoznať, čo sa stalo medzi obdobím originálneho seriálu a jeho predchodcom Caprica, ktorý práve na Syfy vysielame."
"Zatiaľ, čo ponecháme v diele aspekty politiky, sociálnej propagandy a večnej otázky: Čo znamená byť človekom, Krv a chróm sa vráti k autentickému zobrazeniu boja, agónie a extázy vojny medzi ľuďmi a Cylónmi, ktoré boli nosnými prvkami prvých sérií Battlestar Galacticy," dodal David Eick.
Scenár k dvojhodinovému pilotnému filmu (žeby sa Syfy predsa len chystalo na seriál?) napísal Michael Taylor, ktorý pôsobil na BSG a Caprice ako výkonný producent a má na svedomí aj niekoľko ich častí, podľa príbehu v spolupráci s Eickom, Bradleym Thompsonom a Davidom Weddleom. Výkonným producentom je David Eick pre štúrio Universal Cable Productions. Odznel aj prísľub použitia najnovšej CGI a virtuálnej technológie.

Šaňo aka Babcom

Šaňo aka Babcom

Diskusia

kAnYs
Mno, tesit sa na novy serial aby som sa znova znechutil nad koncom? Bleah. Aj ked... mozno sa poucili. Hm... It has all happened before.
25.10.2010

andrej android praznovsky
And will happen again.
THere must be somekind way out of here...
25.10.2010

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami

Súvisiace objekty SFDB