Babylon 5 (1993)

Babylon 5, stanica umiestnená v neutrálnom sektore našej Galaxie. Miesto stretnutia mnohých rás, dejisko udalostí, ktoré pohli vesmírom a osudmi ľudí v ňom.
EPIZÓDA: Lovec duší (Soul Hunter)
PLOT
Lovec duší, jednotlivec tajomnej rasy, sa pokúša zmocniť duše veľvyslankyne Delennovej, no jeho úsilie je našťastie zmarené komandérom Sinclairom. Na stanicu prichádza Dr. Stephen Franklin.

Minirecenzia:

Ak chceš hodnotiť sfdb, musíš byť prihlásený
SYNOPSIA / OBSAH
Na Babylon 5 prichádza Dr. Stephen Franklin, nový staničný lekár (spomína, že predošlý Dr. Kyle teraz bude pracovať pre prezidenta). A hneď má prvého pacienta - trosečníka z cudzej lode, ľuďmi dosiaľ nevidenej rasy. Veľvyslankyňa Delennová v ňom ale spoznáva Lovca duší, bytosť, ktorá má schopnosť jedincovi v okamihu smrti izolovať dušu a takto ju urobiť nesmrteľnou. Toto sa ale prieči niektorým vierovyznaniam. Varuje pred ním komandéra. Mimozemšťania akosi rýchlo začínajú opúšťať stanicu. Lovcovi sa podarí utiecť z isolabu a keďže trpí svojou neschopnosťou (uniklo mu niekoľko vzácnych duší - mino iné aj duša posledného vodcu Minbariov, Dukhata), rozhodne sa, nečakať na smrť, ale násilne niekoho olúpiť o dušu. Tou osobou sa stáva Satai Delennová, ako ju on nazýva. S pomocou ďalšieho Lovca, ktorý svojho "chorého" brata prenasledoval, sa podarí Sinclairovi ho zastaviť. Delennová sa uzdravuje a nakoniec pustí uväznené duše na slobodu.