Nezábudky

PnP
Filmová história scifi
„Čo si to zase ten chlap vymyslel?“
„Chce žiariť.“
„Tak nech ide za Majou. Tá mu spraví skvelý tonik pre krásnu pleť. Alebo môže skúsiť veštenie u Diany, ktorá mu nájde lásku. Pre nás úplne zbytočná robota. Všetko odložiť bokom lebo sa pánko rozhodol byť extra. Povedal aj ďalšie parametre? “ hundrala Vena a stiahla kotlík echecu z ohňa. Hiapo bol vždy netrpezlivý a ako syn starostu by ich obchodu mohol narobiť veľa nepríjemností.
„Trvanie aspoň tri hodiny, dosah dva metre a buď modrú alebo fialovú farbu,“ čítala Ino z poznámok a položila na pracovnú dosku kúpené suroviny.
„Modrú alebo fialovú? Teraz na jeseň? Nemohol s tým prísť na jar keď sú myšacie uši všade?“
„Neboj sa, lekárnik mal zásoby sušených nezábudiek,“ Ino sa pousmiala a podala vrecko Vene, ktorá už stihla vytiahnuť všetko potrebné náčinie na čerstvý elixír zo skriniek.
„Dobre, aj tak ich môžeme použiť len trochu aby sme ho nezabili. Aspoň ostatné veci vieme zohnať vždy. Pozrieš prosím do tabuľky koľko fluoritu mám namlieť?“
O dva dni sedeli obe večer na terase, popíjali susedovu domácu čerešňu keď sa v diaľke zjavila modrofialová žiara. Vychádzala zo starostovej vily a ožarovala celé mesto až k rieke.
„Znova si si pomýlila stĺpec v exceli?“ začala sa škodoradostne smiať Vena.

BocianSara

BocianSara
Požieračka fantastických príbehov.

Diskusia

HB
Celkom funny mikropoviedka. Po prvom prečítaní som ostal zarazený, avšak po druhom prečítaní sa moje rozpaky upokojili. Šla si po overenej šablóne PnPčiek, tj. vtipný nápad, čo najmenej scén a úderná (a ak sa dá - vtipná) veta na záver. To funguje skoro vždy. Po formálnej stránke veľmi fajn. Pekne.
25.09.2021

BocianSara
Ďakujem za prečítanie. Ja vôbec nie som spokojná :D Podľa mňa tomu chýba dej, alebo aspoň jadro a ak si to musel čítať druhý krát, tak som to zbytočne na takom malom priestore doplietla a skomplikovala :D
25.09.2021

Magda Medvecká
Bolo to také trochu okresané, keď to bola viac-menej len priama reč, asi som si aj nejaké veci domyslela, ale dosť som si to užila. Je to pokračovanie tej starej pnp s čarodejnicami a prievozníkom? Malo to podobný feel. Ak chceš viac zavítať do tohto sveta, ja si určite rada prečítam ďalšie príbehy :)
25.09.2021

B.T. Niromwell
Jéééj, fantasy! Na tie témy som to vôbec nečakala, ja bosoráctvo vždy môžem a tých pár riadkov urobilo postavičky veľmi živými. Keby sa ten stred ešte torchu ponaťahovla, bolo by to úplne že dobre.
25.09.2021

Straka
Mne sa to náramne páčilo, najmä myšlienka, že starostov syn je pravidelný zákazník u miestnych čarodejníc :DDD Bola by som zvedavá, s čím všetkým už otravoval.
„Modrú alebo fialovú? Teraz na jeseň? Nemohol s tým prísť na jar keď sú myšacie uši všade?“ - táto veta je nesmierne realistická pre každého, kto pracoval s ľuďmi :DDD Vždy sa spamätajú a prídu počas záverečnej alebo obeda, proste v tom najnevhodnejšom možnom okamihu.
Mikropoviedka bola skvelá, taká humorná jednohubka s údernou pointou :DDD Na Veninom mieste sa uškŕňam tiež ;DDD
26.09.2021

xius
Velmi pekna ukazka, ako sa da carovat s priamou recou! :) Ze ti chyba dej by som hodil za hlavu. Vybalansovala si to tak akurat, ze sa nestracam. (viac textu by urcite neublizilo, ale chybajuce kusky nekazia poviedku) Som zvedavy, ci sa s bosorkami a svetom, kde sa da nadiktovat, co chcem a nechcem, este stretneme? :)
26.09.2021
Ak sa chcete zapojiť do diskusie, musíte najprv poviedku ohodnotiť.