OMEN X

vesmírna loď a temnota
Podporte scifi.sk
Studená nerezová podlaha v prechodovej komore hviezdneho krížnika Omen X bola okrem obvyklého bordelu zasratá aj niečim zvláštnym. Ivanko pozoroval biely sliz stekajúci zo všetkých stien, cez priezor ledva videl dovnútra. Nedivil sa, údiv nemal v programe, zato pragmatické rozhodnutia áno. Vyhodnotil situáciu, prepočítal riziko a rázne odistil vstup do komory.
V prepočtoch sa pomýlil.
Biely sliz ho okamžite obalil, vsiakol cez androidovu syntetickú pokožku k obvodom, tie prepálil, vzlínaním vystúpal k hlavnému procesoru v Ivankovej hlave, zoškvaril ho a očnými jamkami vyprskol von. Android nestihol vyslať ani správu o ohrození. Jeho odolné polykarbónové telo ticho ležalo v koridore, blokujúc automatické zatváranie dekompresnej komory.
„S takým niečim som sa ešte nestretla, nemá to nič, čo by som aspoň vzdialene poznala,“ vyhlásila Hana hľadiac cez kvantový mikroskop na malú vzorku bieleho slizu. „Nemá to DNA, RNA, molekuly nedávajú zmysel. Domnievam sa však, že ide o niečo organické, prítomnosť uhlíka tomu nasvedčuje.“
„Čo s tým?“ spýtal sa Jegor, veliteľ Omenu X.
„Štandardný postup je vzorku zachovať a priviezť na Zem. Okrem Ivanka sliz nezničil nič ďalšie. Pedro prechodovú komoru dekontaminoval, nebezpečenstvo incidentu je nulové.“
„Tak si dajme raňajky, po pol roku v tom hibernačnom vajci mám hlad ako vlk.“
„Raňajkovať budeš v pekle, ty hajzel!“ Pedro s pulzným delom nedal šancu Jegorovi, ktorého vnútornosti sa rozprskli po celej stene za jeho chrbtom, na zem dopadlo telo s dierou v trupe. Hana stihla tasiť malý laserový automat, no jej ruka zmizla po rameno v chuchvalci jej vlastného krvavého mäsa a kostí, oči vyvrátila stĺpkom. Nevidela už, ako sa jej trup pod paľbou pulzného dela oddelil od bedier a skončil na úplne opačnom konci labáku ako jej dolné končatiny.
Pedro dýchal ťažko a prerývane, z nosa mu vytekala krv a biely sliz. Pulzné delo sa mu pomaly vyšuchlo z rúk a ťažko dopadlo na zasvinenú podlahu. Pedro dopadol na kolená, sekundu či dve zvádzal urputný boj. Prehral. Tvárou sa zaboril do krvavej kaše. Biely sliz mu vytryskol z uší.
Na EKG snímači posledného odsúdeného sa rozbehla rovná čiara. Poprava prebehla úspešne. Humánne. Presne podľa želaní štyroch odsúdených – Ivanko, Hana, Jegor aj Pedro si želali dobrodružnú smrť, tak prečo im ju nedopriať. Bezmenov spokojne pokýval hlavou, z databázy vyškrtol mená štyroch odsúdených. Zbalil si kufrík, zhasol svetlo, vyšiel z miestnosti. Pred budovou musel vytiahnuť dáždnik, Pršalo, bola hmla a zošerilo sa. Bezmenov by ledva videl na chodník, ak by nad jeho hlavou nesvietil veľký neónový baner PRIEVOZNÍK s. r. o. – HUMÁNNE A PODĽA VAŠICH PREDSTÁV.

Nebuzardar

Nebuzardar
Sem tam napíšem pár riadkov...len tak snudi.

Diskusia

Zlodejisnov
Páčila sa mi pointa, no putovanie na lodi a "dobrodružstvo", ktoré by tam zrejme malo byť, tam nebolo. To ma trochu sklamalo, lebo pre take niečo by som do s.r.o nešiel. Podľa mňa nesplinili to, čo majú na bannery. Bol to len masaker.
17.04.2021
nenasytnik
Kvazifilozoficka taranina, ktora spaja total recall s sex death and robits. Fajne!
17.04.2021
xius
Co pekne sa da do mikro rozsahu napchat! Urcite si si tie mena uzil. Pri Pedrovi som sa uz skeril ako orangutan s arasidmi. A je „Raňajkovať budeš v pekle, ty hajzel!“ a pulzne delo veeeelmi volna narazka na Matrix? Whoa! Superske. :)
17.04.2021
Nebuzardar
Hej s menami to tentoraz celkom šlo a dosť dobre ste odhalili, ktoré všetky kultovky sa skryli do tejto mojej Veci :D
17.04.2021
BocianSara
Podobný nápad ako poviedka Prievozník 66213 a podľa mňa sa aj dosť pekne dopĺňajú. Viem si predstaviť, že by mohli byť z jedného sveta. Veľmi sa mi páči spracovanie a to ako sa poviedka na nič nehrá, je len zábavný pulp :)
18.04.2021
Zlodejisnov
Ešte doplním, že súhlasím s Bocianom Sara. Bolo by to super spojenie svetov, kde justičný systém využíva simulácie k náprave a zábavný priemysel k prežívaniu neskutočných príbehov.
18.04.2021
Nebuzardar
Áno vidieť tam tie línie a črty, spolu s tvojou oveľa prepracovanejšou poviedkou to dáva náčrt pekného komplexného systému
18.04.2021
8HitBoy
Hii, tebe takýto splatterpunk ktorý sa neberie úplne vážne celkom sedí. Máš v tom potenciál, vidno že si to užívaš a máš celkom zaujímavé nápady. Teším sa na ďalší kúsok :)
18.04.2021
YaYa
V pohode poviedka. Jediná smola, že som najprv čítala tú druhú s podobným námetom a už ma to až tak nedostalo. Ale fakt len chyba poradia.
18.04.2021
Ak sa chcete zapojiť do diskusie, musíte najprv poviedku ohodnotiť.