Batman Mikea Mignoly (2021)

Výtvarník a scenárista Mike Mignola sa stal legendou aj u nás. Avšak okrem svojich vlastných projektov, ako je Hellboy, stvoril aj niekoľko zásadných príspevkov do batmanovského vesmíru. Na nich sa podieľal ako výtvarne, tak scenáristicky. A ako je u neho zvykom, ponoril sa do sveta hororu, temných ...

Info

Slov. názov Batman Mikea Mignoly
Orig. názov Batman Mikea Mignoly
Hodnotenie Ešte nehodnotené
Anotácia Výtvarník a scenárista Mike Mignola sa stal legendou aj u nás. Avšak okrem svojich vlastných projektov, ako je Hellboy, stvoril aj niekoľko zásadných príspevkov do batmanovského vesmíru. Na nich sa podieľal ako výtvarne, tak scenáristicky. A ako je u neho zvykom, ponoril sa do sveta hororu, temných bohov, hmly, alternatívnych vesmírov, cintorínov a hrôz, ktoré sa skrývajú v temnotách. V knihe nájdete hneď tri slávne komiksovej príbehy a jeden krátky bonus! Skaza, ktoré postihla Gotham - Gotham roku 1928. Bruce Wayne sa po dlhej dobe vracia domov, aby sa dozvedel o desivom prekliatie, ktoré spôsobilo smrť jeho rodičov ... a o desivom monštre, ktoré po meste rozsieva smrť! Svet Batmana sa stretáva so svetom H. P. Lovecrafta. Gotham vo svetle plynových lámp - steampunkové príbeh s Temným rytierom vo viktoriánskej ére. Tentoraz sa muž s maskou netopiera vydáva po stope sériového vraha, ktorý sa do mesta nedávno prisťahoval z Londýna, kde budil hrôzu čoby Jack Rozparovač. Plynáreň - krátky príbeh, v ktorom sa opäť zišiel tím stojaci za skazu, ktorá postihla Gotham. Tentoraz pôjde o drogu vyvolávajúce hrôzu. Svätyne - príbeh, v ktorom Batmana zavedie prenasledovanie nebezpečného vraha až na gothamskej cintorín, pod ktorým sa skrýva niečo desivého a nebezpečného.
Tvoje hodnotenie

Minirecenzia:

Ak chceš hodnotiť sfdb, musíš byť prihlásený
Osoby a obsadenie
Filmová história scifi

Články

To najlepšie za rok 2021: Komiksy

Top 20 najlepších komiksov a grafických románov za rok 2021! Nech sa páči!

0 komentárov

Do baru vojde Cthulhu, Jack Rozparovač a Batman… (Recenzia Batman Mikea Mignoly)

Stvoril milovaného Hellboya, úrad B.P.R.D. a celý ich čarovný svet. Ako si však legendárny Mike Mignola poradil s Temným Rytierom?

1 komentárov