Tanec na sopce (2024)

Je to jednoduché. Z umelého ľudského vajíčka a umelej spermie nemôže vzniknúť nič iné ako umelý človek. Ale je to ešte vôbec človek? Alebo čo vlastne? Android? Mutant? Zviera? Umelá inteligencia na biologickom základe? Profesor Panarski, ktorý to vo svojom laboratóriu uskutočnil, bol nielen špičkový...

Info

Slov. názov Tanec na sopce
Orig. názov Tanec na sopce
Hodnotenie Ešte nehodnotené
Anotácia Je to jednoduché. Z umelého ľudského vajíčka a umelej spermie nemôže vzniknúť nič iné ako umelý človek. Ale je to ešte vôbec človek? Alebo čo vlastne? Android? Mutant? Zviera? Umelá inteligencia na biologickom základe? Profesor Panarski, ktorý to vo svojom laboratóriu uskutočnil, bol nielen špičkový genetik, biochemik a molekulárny fyzik, ale zároveň ezoterik a tiež trochu šaman a čarodejník. A keď si všimol, že v jeho biologickom produkte zostali ešte nejaké voľné jalové reťazce DNA, neodolal, aby do nich niečo dodatočne nevpísal. A nerozmýšľal sa dlho, čo to bude. Nenávidel túto šialenú baltimorskú megapolu a usúdil, že jediné, čo si zaslúži, je apokalypsa. Gine je desať rokov a má ju vpísanú do svojej DNA. Je k nej ale ešte potrebná iniciačná rozbuška. Teda nie, že by som chcel zachraňovať celý svet, ale Baltimore mi za to stojí.
Tvoje hodnotenie

Minirecenzia:

Ak chceš hodnotiť sfdb, musíš byť prihlásený
Osoby a obsadenie
Filmová história scifi

Články

Knihy mesiaca: máj 2024

Vonku tridsiatky a prázdniny už klopú na dvere. Ak váhate, čo si počas začínajúceho leta prečítať, máme pre vás pár tipov z májovej nádielky :)

0 komentárov