Šarlatová evangelia (2015)

Poslední mágovia tohto sveta žijú v panickom strachu zo smrti; z takmer tristo členov Najvyššieho kruhu ich zostáva päť. Napriek svojim vedomostiam podliehajú sadistickému démonovi, ktorý ich zbavuje moci, aby sa mohol stať zvrchovaným vládcom nielen pekelných sfér... Súkromný detektív Harry D’Am...

Info

Slov. názov Šarlatová evangelia
Orig. názov The Scarlet Gospels
Hodnotenie Ešte nehodnotené
Anotácia Poslední mágovia tohto sveta žijú v panickom strachu zo smrti; z takmer tristo členov Najvyššieho kruhu ich zostáva päť. Napriek svojim vedomostiam podliehajú sadistickému démonovi, ktorý ich zbavuje moci, aby sa mohol stať zvrchovaným vládcom nielen pekelných sfér... Súkromný detektív Harry D’Amour plní posledné priania mŕtvych, ktorí komunikujú s jeho spoločníčkou Normou. Slepé médium Norma Paineová žije v newyorskom byte s viac ako stovkou televízorov, ktoré ju chránia pred náporom najhlučnejších prízrakov. Na Norminu žiadosť sa Harry jedného dňa vypraví do New Orleansu a v nenápadnom dome, ktorý však skrýva množstvo desivých tajomstiev, objaví niečo, čo ho uvedie do spoločnosti ambiciózneho démona. A ten ho osloví s prazvláštnou ponukou... Clive Barker (* 1952) v Šarlátových evanjeliách veľmi voľne nadväzuje na slávnu novelu Hellraiser (1986). Hlavného cenobitu, Pinheada, tu zvaného aj Pekelný kňaz, vrhá do oveľa epickejšieho dobrodružstva, odohrávajúceho sa v rôznych desivých lokáciách vrátane samotného Pekla. Šarlátové evanjelia sú posledným románom tohto titána temnej fantastiky, ktorý doteraz nebol preložený do slovenčiny.
Tvoje hodnotenie

Minirecenzia:

Ak chceš hodnotiť sfdb, musíš byť prihlásený
Osoby a obsadenie
Filmová história scifi

Články

Knihy mesiaca: máj 2024

Vonku tridsiatky a prázdniny už klopú na dvere. Ak váhate, čo si počas začínajúceho leta prečítať, máme pre vás pár tipov z májovej nádielky :)

0 komentárov

Ukážka: Clive Barker - Šarlatová evangelia

Pinhead sa vracia v poslednom, dosiaľ nepreloženom románe Šarlatová evangelia od Clive Barkera, ktorý nedávno vyšiel v hororovom vydavateľstve Carcosa.

0 komentárov