Nadělat prachy (2007)

Kto by si neželal byť tým mužom, ktorý vedie ankh-morporskú mincovňu a banku, ktorá stojí hneď vedľa? Je to kšeft na celý život. Ale ako Vlahoš von Rosret veľmi rýchlo zistí, život nemusí byť vždy dlhý. Hlavný účtovník je veľmi pravdepodobne upír, v pivniciach banky je niečo neopísateľné (a sama ban...

Info

Slov. názov Nadělat prachy
Orig. názov Making Money
Hodnotenie Ešte nehodnotené
Anotácia Kto by si neželal byť tým mužom, ktorý vedie ankh-morporskú mincovňu a banku, ktorá stojí hneď vedľa? Je to kšeft na celý život. Ale ako Vlahoš von Rosret veľmi rýchlo zistí, život nemusí byť vždy dlhý. Hlavný účtovník je veľmi pravdepodobne upír, v pivniciach banky je niečo neopísateľné (a sama banková pivnica je neopísateľná), a k tomu navyše sa ukáže, že Kráľovská mincovňa pracuje s prerobkom. Tristo rokov starý mág nadbieha Rosretovej priateľke, Vlahošovi hrozí odhalenie jeho kriminálnej minulosti, ale mohlo by sa stať, že ešte predtým ho dostane Cech vrahov. Jednoducho povedané, existuje mnoho ľudí, ktorí by ho radi videli pod fialkami. Ach áno. A každý deň musí chodiť venčiť spolumajiteľa banky. Pritom by mal predovšetkým... robiť peniaze!
Tvoje hodnotenie

Minirecenzia:

Ak chceš hodnotiť sfdb, musíš byť prihlásený
Osoby a obsadenie
Podporte scifi.sk

Články

Knihy mesiaca: marec 2024

Aké zujímavé knihy vyšli v marci? Romány, poviedkové zbierky, komiksy či manga, všetkého máme dosť a určite si z nášho zoznamu vyberiete :)

0 komentárov