Král popela (2018)

Garn tvorilo pôvodne päť kráľovstiev. Potom však prišla zrada. Kráľovskú rodinu Rudovlasov nezachránila ani ich spriaznenosť s ohňom: kráľ Sandury ich popravil do posledného. Zostávajú teda štyri kráľovstvá, ktoré sa ale potácajú na pokraji vojny. Povráva sa ale, že svojmu osudu mohol uniknúť novona...

Info

Slov. názov Král popela
Orig. názov King of Ashes
Hodnotenie Ešte nehodnotené
Anotácia Garn tvorilo pôvodne päť kráľovstiev. Potom však prišla zrada. Kráľovskú rodinu Rudovlasov nezachránila ani ich spriaznenosť s ohňom: kráľ Sandury ich popravil do posledného. Zostávajú teda štyri kráľovstvá, ktoré sa ale potácajú na pokraji vojny. Povráva sa ale, že svojmu osudu mohol uniknúť novonarodený dedič. Štyria králi preto vypísali za hlavu nevinného dieťaťa odmenu, aby zabránili tomu, že niekde vyrastie kráľovský potomok s pomstou v srdci.
Tvoje hodnotenie

Minirecenzia:

Ak chceš hodnotiť sfdb, musíš byť prihlásený
Osoby a obsadenie
Filmová história scifi

Články

Knihy mesiaca: apríl 2024

Trocha neskôr, ako sme plánovali, no napriek tomu je to tu. Najlepšie a najzaujímavejšie tituly za mesiac apríl 2024 :) A čo zaujalo vás?

0 komentárov

Ukážka: Raymond E. Feist – Král popela

Raymond E. Feist je medzi fanúšikmi fantasy živou legendou. A keďže mu už čoskoro vyjde v českom Laseri román Král popela, úvodný diel úplne novej fantasy trilógie, tak je načase dať si z neho ukážku!

0 komentárov