Žalm pro divostrojné (2021)

Ak majú ľudia všetko, čo si želajú, záleží na tom, aby mali ešte viac? Na mesiaci menom Panga kedysi dávno ľudia pre svoj blahobyt využívali prácu robotov. Jedného dňa sa však stalo niečo nečakané — roboti nadobudli vedomie a rozhodli sa uchýliť do divočiny, ďaleko od ľudských tovární, aby spozna...

Info

Slov. názov Žalm pro divostrojné
Orig. názov A Psalm for the Wild-Built
Hodnotenie Ešte nehodnotené
Anotácia Ak majú ľudia všetko, čo si želajú, záleží na tom, aby mali ešte viac? Na mesiaci menom Panga kedysi dávno ľudia pre svoj blahobyt využívali prácu robotov. Jedného dňa sa však stalo niečo nečakané — roboti nadobudli vedomie a rozhodli sa uchýliť do divočiny, ďaleko od ľudských tovární, aby spoznali svet v celej jeho ľuďmi nepoškvrnenej kráse. Po dlhých storočiach odlúčenia, keď už z robotov vo svete ľudí nezostalo viac ako legendy, však nastal čas. Čas dozvedieť sa, ako sa ľuďom darí. A čo potrebujú. Medzitým sa ľudia naučili poradiť si sami. Venujú sa farmárčeniu, remeslám alebo práci v kláštorných rádoch. Ako napríklad Echo. Stará sa o kláštorné záhrady, ale cíti, že život v meste nie je to pravé. Preto sa rozhodne cestovať po vidieku a vykonávať čajové obrady. Nespokojný vnútorný hlas však stále neutícha, a tak zostáva jediné - vydať sa k hraniciam, kde začína divočina. Práve tam, kam mieri aj prvý robotí vyslanec do sveta ľudí. Dokáže vypátrať, čo ľudia potrebujú, keď sa zdá, že to nevedia ani oni sami?
Tvoje hodnotenie

Minirecenzia:

Ak chceš hodnotiť sfdb, musíš byť prihlásený
Osoby a obsadenie
Podpor scifi.sk 2 % z dane v roku 2024

Články

To najlepšie za rok 2022: Science fiction

V roku 2022 vyšlo obrovské množstvo zahraničných žánrových kníh preložených do českého alebo slovenského jazyka. Z nich Vám ponúkame výber tých najlepších a najzaujímavejších scifíčok.

0 komentárov