Smrtihlav (1998)

John Murdoch sa prebúdza v temnom meste, bez spomienok, bez nádeje, avšak so zvláštnou schopnosťou ovládať hmotu svojimi myšlienkami. Podarí sa mu v tomto svete, podobajúcemu sa na nočnú moru, poraziť tajomných cudzincov a oslobodiť mesto z temnoty?

Info

Slov. názov Smrtihlav
Orig. názov Dark City
Hodnotenie 80 % (1 hodnotení)
Anotácia John Murdoch sa prebúdza v temnom meste, bez spomienok, bez nádeje, avšak so zvláštnou schopnosťou ovládať hmotu svojimi myšlienkami. Podarí sa mu v tomto svete, podobajúcemu sa na nočnú moru, poraziť tajomných cudzincov a oslobodiť mesto z temnoty?
Tvoje hodnotenie

Minirecenzia:

Ak chceš hodnotiť sfdb, musíš byť prihlásený
Osoby a obsadenie
Podporte scifi.sk

Minirecenzie

xius @xius 28.01.2021 21:51:46
8
Film vysiel tesne pred Matrixom (kde sa dokonca pouzila cast prostredia z Dark City!), ktory ho beznadejne zatienil. A nezasluzene! Kombinacia zasnene temneho sveta plneho desivych postav, campy Kiefer Sutherland a scifi, ktore stavia na stylovo podanej zapletke su jedinecnou kombinaciou. Nenechat si ujst!

Články

Filmová história sci-fi, časť 6. (1990-2000)

Koniec milénia znamená aj koniec jednej éry sci-fi filmov plných skvelých nápadov, bombastických akčných scén a prelomových efektov. Prichádza posledné obdobie, po ktorom už nič nebude také ako predtý...

16 komentárov

Smrtihlav

Ľudia majú jednu zvláštnu schopnosť. Dokážu si vo svojich spomienkach vybaviť ľubovolnú udalosť, ktorú prežili a tak ju prežívať stále znovu a vychutnávať si tak napr. nádherný pocit úspechu alebo rad...

2 komentárov

Videá

Trailer - Trailer