Milan "Miňo" Tichý

Info

Prezývka Nominus
Web:
Členom scifi.sk: 11 rokov
Naposledy online: 25.08.2019
E-mail: nominus@azet.sk
Skype:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 51
Články: 0
Poviedky: 13

Zbierka - ponúka

Milan "Miňo" Tichý ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Milan "Miňo" Tichý ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Milan "Miňo" Tichý ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Pôžička
To neber ako zlyhanie. Ber to ako tréning. Za hodinu tu nik nevytvorí najlepšiu poviedku ever...dôležité je, že to človek skúsi. Každým ďalším pokusom budeš bližšie k tomu, aby si bol lepší. Je ťažké si premyslieť príbeh a potom ho hodiť rýchlo na "papier" za hodinu...niekedy proste je nápad a necháš ho plynúť pri tom ako ho píšeš...a pri tom sa proste vynoria logické chyby, ktoré sa už nestihnú upraviť.... Ak sa nemýlim, tak G.R.R Martin delí autorov na "architektov" a "záhradníkov"...jedny vystavajú osnovu a kostru príbehu do detailov, až potom píšu text. Tí druhí nechajú dej plynúť a postavy sa rozvíjať ako kvety v priebehu písania príbehu...a v PnP sme väčšinou všetci záhradníci... :D :D :D raz to vyjde, a raz zas nie :)
25.08.2019 22:20:44

Vedecká metóda
Pre mňa víťaz kola. Uhladený, učesaný text. Scifi ako má byť, v Slovenských reáliách s kopou zaujímavých nápadov a správnym morálnym rozhodnutím hrdinu, aj keď za cenu vlastného života. Recept na úspešnú poviedku ako z kuchárky :D :D :D
25.08.2019 22:12:11

Baran
Vĺčkovia mali smolu! Natrafili na baranodlaka! :D Mne sa to páčilo. Text dobre odsýpal, nijaké logické nezrovnalosti nerušili dojem z poviedky, nemám čo vytknúť. Dobrá práca! Jediná úplná drobnosť...miesto pušky by som použil flintu... neviem prečo, ale pri čítaní som mal pocit, že sme kdesi na liptove v 18. storočí...proste slovo puška sa mi v hlave nehodilo k dobe, kde som si príbeh umiestnil...viem, nikde to nie je spomenuté, že kedy sa to odohráva, ale tak nejak podvedome som si to tam dal :)
25.08.2019 22:05:49

Za úsvitu mŕtvy
Celkom ťaživá atmosféra, blížiaceho sa nevyhnutného konca sa melodramaticky tiahla príbehom. Vety boli miestami pridlhé a únavné, ale cieľ splnili. Človeku sa dalo celkom vcítiť do hrdinu príbehu. Samozrejme v rámci možností, keďže ten už akosi človekom nebol. Vlastne by sa to dalo brať ako taká spoveď umierajúceho. Nie zlé, nie vynikajúce. Trochu mi to ale aj tak nedávalo logiku...čosi viac než storočie nie je zas až tak veľa, či? To nebol zvedavý, čo nové prinesie budúcnosť? To jeho znudenie životom upíra mi prišlo neuveriteľné. A čo ona? Okej, prestal ju baviť, tak sa ho teda zbavila, ale prečo tak rituálne a ešte pri tom aj sama, dobrovoľne zahynula? Príliš veľa otázok na môj vkus.
25.08.2019 21:58:45

O polnoci príde Bubák
Mám rád tento tvoj ľahký, perfekte čitateľný štýl. Vždy je to tak, proste radosť čítať. Človek preletí textom a všetko tam sedí...od opisov po dialógy. Kocúrik bol celkom drsný ochranca, beda Bubákom. Jeho pomenovanie mi vôbec nevadilo pri retrospektíve, v očiach dieťaťa....ale pri opise boja mi to trochu prekážalo stále opakovanie Bubáka...inak nie je čo vytknúť, fajn :)
25.08.2019 21:48:01

Minirecenzie

Milan "Miňo" Tichý ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

Milan "Miňo" Tichý ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

PnP
24.08.2019 20:20 Milan "Miňo" Tichý scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Poviedky na počkanie
Poviedka na počkanie
27.07.2019 20:16 Milan "Miňo" Tichý scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Nesúťažná poviedka
Poviedky na počkanie
22.06.2019 20:16 Milan "Miňo" Tichý scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Poviedky na počkanie
Poviedky na počkanie
8.12.2018 20:16 Milan "Miňo" Tichý scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Poviedky na počkanie
Poviedky na počkanie
20.10.2018 20:25 Milan "Miňo" Tichý scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Nesúťažná poviedka

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať...