Dzany

Do nekonečna a ešte ďalej?

Info

Prezývka Dzany
Web:
Členom scifi.sk: 1 rok
Naposledy online: 24.11.2020
E-mail: dzany.von.trouser@gmail.com
Skype:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 17
Články: 0
Poviedky: 6

Zbierka - ponúka

Dzany ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Dzany ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Dzany ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Nepriechodná izba na prenájom
Jaj, ja som si vôbec nevšimla, že sa tu niekto niečo pýtal. :) V podstate bol môj zámer taký (ako som ho za hodinu stihla domyslieť), že ten pôvodný obyvateľ - písač denníku bol obyčajný človek, samozrejme tiež trochu čudák a samotár. To, kto je nový spolubývajúci, som nechala trochu na fantáziu čitateľa, ale myslám, že upír to nebol, to by až tak nesedelo. V texte mierne naznačujem, že tam šlo o trochu postapo svet po invázii istého druhu mimozemšťanov (ktorí vedia prežiť vo veľmi nehostinnej atmosfére a sem-tam si pochutia aj na ľuďoch, ale nikoho samozrejme netreba hádzať do rovnakého vreca :) - konkrétne za mňa to boli také tie jašterodiné typy, niečo ako Sorlag v Quake champions, ak to poznáte, len možno trošku v humanoidnejšej podobe. :D :D Ale to je v tomto momente len na báze osobného vkusu a fantázie, keďže do textu sa nič také nestihlo dostať. :)
22.11.2020 12:40:42

Ten z temného lesa
Ďakujem HB, aj ostatným ešte raz za komentáre. :) Magda má pravdu, Benkovej by sa hodilo viac priestoru v tom úvode, potom by jej odhalenie dávalo väčší zmysel. To bolo spôsobené aj tým, že som sa tak rozhodla až neskôr O:) no a potom mi už nevyšli tie znaky na to, aby som ju lepšie uviedla. :D Ale určite sa ešte niečoho zúčastním (ak mi to vydá na tie znaky samozrejme :D). Zatiaľ sa majte. :)
22.11.2020 12:26:39

Midasov dotyk
Krčmový pozerač do alternatívnych realít a odľahčený štýl sa mi náramne páčili! :) A koniec s posolstvom ma naozaj dostal. Aj keď som si ho musela prečítať zodvakrát, lebo som sa najprv hrozne zľakla, že pointa je vlastne o tom, ako Mišo obetoval svojho psa, lebo nechcel prísť o telefón, sociálne siete sú smrť a podobné veci. Ale to som len ja zase príliš premýšľala dopredu a našťastie to bolo len o Sofiinej voľbe. :D Veľmi dobré.
15.11.2020 23:56:52

Kuvik
Wau, tento text mi trochu dal zabrať, ale v dobrom, podučím sa nové slová. :) Mierne ma zmiatol Marcus Aurelius, lebo som odrazu pochybovala, či som v našom svete alebo vymyslenom, ale niet pochýb, že sa vyznáš a máš to premyslené. V celkovom dojme mi ale chýbal akčnejší dej. Minimálne prvú polku som sa strácala, nevedela som, o čo presne pôjde. Poslali Priscu vyzvedať, ale napokon sa tam ako špión nikde nezakrádala a nepozorovala ich tajne, ani nič podobné. - Asi moje nesprávne očakávania. :D Okrem toho tam bolo na môj vkus priveľa vysvetľovačiek pozadia, ktoré v podstate smerovali k jedinému - záverečnej scéne, kde Prisca zabije matku, aspoň tak sa mi zdalo. Vtedy som si povedala: oo, super, ide do tuhého, teraz začne tá sranda! No a ona ju zrazu podrezala a hotovo. Zrejme si chcela úsečnosťou a náhlou smrťou na konci prekvapiť, ale tým, že som to považovala za dôležitý moment, kde príde k riadnemu napätiu, ma to rýchle riešenie sklamalo.
15.11.2020 23:52:16

Nevesta hôr
Pridám sa aj ja trochu k diskusii - mne si témou aj spracovaním veľmi ulahodila, presne moja šálka kávy. Píšeš výborne a vôbec mi nerobilo problém ponoriť sa do deja. :) Vlci mi nevadili (bolo mi jasné, že keď bežíš v noci do tmavého lesa, môžu tam byť šelmy, na ktoré neradno natrafiť, koniec koncov, v súčasnosti sú to v slovenských lesoch najmä medvede), brala som to tak, že ich hraničiar jednoducho vyrušil pri činnosti a utiekli - nakoniec aj tak zisťujeme, čo chceli vykonať, a to sa im podarilo. Hlavným hrdinom bol pre mňa Zobor, ktorý však na môj vkus prišiel na scénu trochu prineskoro, ale napriek tomu si ma získal. A odvtedy, ako Živu zachránil, myslela som si, že pôjde o lovestory. Nebudem tajiť, že som bola trochu sklamaná. :D Čakala som, že napriek tomu, že sa ostatní chlapi od nej odvrátili, lebo už nebola pekná (inak veľký palec hore za rozpracovanie tejto témy) a jediný Zobor v nej nájde tú skutočnú krásu, vnútornú. Za mňa by mohol koniec v tomto prípade aj zostať, len keby si tam pridala tú nenaplnenú lásku - keď je Živana v ľudskej podobe, ale zjazvená, tak sa zaľúbia, ale potom zistia, že nemôžu byť spolu, lebo jej zvlčená časť už prekonala tú ľudskú. To by mi aj slza vyhŕkla. :) A Zobor (inak naozaj, top postava) by nebol napokon iba štatista, ale prežili by sme jeho stratu s ním.
15.11.2020 23:42:34

Minirecenzie

Dzany ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

Dzany ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

Ten z temného lesa

Les nikdy nie je prázdny, aj keď to tak na prvý pohľad vyzerá.

7 komentárov

Nepriechodná izba na prenájom

Kto sa skrýva vo vedľajšej izbe?

6 komentárov

Kolektívny kvocient

Myslíte si, že má toto celé nejaký zmysel?

8 komentárov

Dych Fénixa

Čo urobí jeden človek, aby mohol normálne dýchať? Možno sa vyberie aj za hranicu svojho okresu!

4 komentárov

Kuchárska súťaž

Recept na počkanie

3 komentárov

Posledné tri hviezdy

Načo sú nám vedomosti o ďalších formách života vo vesmíre?

3 komentárov