Diskusia 1/1: M. M.

Filmová história scifi

Diskusia

Veles
Zaujímavý nápad, dobre napísané. Na hlbší rozbor momentálne nanešťastie nemám silu (strašné teplo) ale páčilo sa mi to. Prečo ju ale oživoval?
08.07.2024
BlackTom
Teplo veru, teplo... Vďaka!
Nuž, keď už nie od samej lásky, tak aby vedel, kto jej to urobil priamo od nej :)
08.07.2024
Scarecrow
Za mňa topka tohto kola :) na začiatku veľmi pekne opísané pocity a opisy postáv, celkovo pekne napísaný príbeh. Potom dávam plusovo-mínusový bod za názov projektu :D plusový za to, že mi to pripomenulo časy, keď som bol ešte dieťa a čítal som poviedku o Opičej labke. Doteraz si pamätám aký som bol z nej vydesený :D „mínusový“... kto by tak nazval projekt, od ktorého sa čaká, že bude úspešný?
Ďalej by som asi trošku vytkol správanie Rolfa. Prečo nezavolal políciu, záchranku? A prečo sa zdržiaval v dome, kde číhalo smrteľné nebezpečenstvo a pokúsil sa z neho odísť až keď prišiel Johnny?
Potom sa mi páčilo, ako boli opísané pocity a celkovo scéna, v ktorej sa Johnny dozvedel o atentáte na Liz. Trochu mi potom ale nesedelo jeho správanie, keď ju uvidel ležať v byte v kaluži krvi. Áno, vedel, že je ju možné oživiť, ale aj tak, prišlo mi to až príliš chladné.
Celkovo mi ale tieto veci výsledný dojem nejak extra nepokazili :)
09.07.2024
Marco Ottra
Výborný nápad! Úvod ma úplne vtiahol, ako píše Scarecrow, super "setting the scene". :)
Dve moje najväčšie výhrady už boli zmienené, jednak Rolf, ktorý pobehoval po dome, kde zombie mordoval ľudí (navyše nemal som pocit, žeby sa ich pokúšal zachraňovať) a druhá, kde nájde Liz s preťatou tepnou. Okrem toho, že by neležala len v kaluži krvi, ale bola by výdatne krvou postriekaná miestnosť okolo, jeho správanie bolo dost chladnokrvné v kontraste s tým, ako reagoval, keď v správach videl ten atentát. Tiež mi úplne nebolo jasné, prečo sa v tom inštitúte začal hneď oháňať pištoľou, keď by možno stačilo povedať, akého vzácneho pacienta nesie. :)
Ale hodnotím pozitívne. Tento príbeh by si podľa mňa zaslúžil dlhší text, kde sa viac objasní tá metóda zachytávania duše a dá nám to priestor viac spoznať postavy.
09.07.2024
BlackTom
Vďaka za Vaše názory! :))
K pripomienkam - bral som to tak, že Johnny zažil dva šoky po sebe; jeden v dome hrôzy a ďalší hneď nato s Liz. Preto reagoval nepochopiteľne chladnokrvne a tiež si po jej druhom ohrození uvedomil, že si ju vlastne dokáže "privolať" naspäť; len musí konať čo najrýchlejšie.
No a čo sa týka Rolfovho správania, možno mal pocit, že Johnny mu znovu so synovcom pomôže, tak ako mu pomohol už predtým...
Prípadne najjednoduchšie vysvetlenie - nie vždy reagujeme tak, ako sa v danej situácii patrí / očakáva :)
09.07.2024
Scarecrow
V podstate súhlasím s najjednoduchším vysvetlením :D každý je po vojne generál ale keby sme boli v tej situácii my... ktovie (dúfam, že nebudeme :D )
09.07.2024
Marco Ottra
Môže byť, tak som to aj bral, že ho hneď napadlo, čo bude robiť a konal. A hej, tiež dúfam, že nebudm musieť čeliť zombie apokalypse. :D
09.07.2024

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.