Diskusia 1/1: Nečakaná hádanka

Filmová história scifi

Diskusia

Veles
Zaujímavé. Napísané celkom dobre, nespomínam si teraz na nejaké chyby.
Mám ale otázky ohľadom džina. Ako sa tam dostal? Prečo robí to čo robí? Čo by sa stalo ak by nestihol uhádnuť?
05.07.2024
mayo
to bolo celkom napinave a vtipne! @veles myslim ze ak by nestihol uhadnut tak by uz prdel stale.
skratil by som niektore vety, napriklad hned prvu: slovka "nedaleko stojace" su nadbytocne. tiez druhu preriedit, napr. "Chcel mat ranajky co najrýchlejsie za sebou a upalovat z kuchyne kadelahsie." lebo cim dlhsie vety, tak tym horsia dynamika.
alebo ako vravi ze "Na zemepise nás skúsali..." hlavne to "od pani ucitelky" mi znie ako by to rozpraval prvacik. stacilo by "na zemepise som dostal doplnit..."
este drobnost, "vetve" -> vetvy
"riecku ohranicujúcu lesík od prvých ulíc", v tomto kontexte by mi skor pasovalo ze riecka alebo ohranicovala lesik (ako ze je jeho hranicou) alebo ho oddelovala od niecoho ineho.
otec nejako kratko spal po nocnej, alebo spal dlho Peto?
chalani ma trocha stvali lebo hadanku neuhadli okamzite :) ale da sa to chapat, lebo na rozdiel od citatela su v strese a vtedy zabudnu aj ako sa volaju
mamkina reakcia mi najprv prisla trocha prehnana, ze bije syna za nabozensky citat, namiesto toho aby ho pochvalila, mohla sa tiez zhacit, ci ho ma vlastne bit. ale ak slo o provokaciu (a asi take veci nerobil prvy raz) tak ok.
tiez by som chcel vediet co sa dalej stalo s lampou. ja by som ju na ich mieste nenapadne zaniesol do kostola, nech si s nou lamu hlavu pan farar.
05.07.2024
mayo
PS: este k tej poslednej vete, slovko "intuitívne" tam nesedi, bolo by ho lepsie nahradit niecim ako reflexivne, nepritomne, nesustredene, bezmyslienkovite a tak.
05.07.2024
Scarecrow
Napísané dobre, boli tam aj vtipné momenty :) čo ma ale štve, je to, že tú hádanku neuhádli hneď. Ja viem že boli v strese ale... veď to bolo úplne jasné! :D Potom som na konci čakal ešte nejaký zlovestný zvrat, pomstu od džina, alebo niečo na ten štýl :) (ale to je asi len vecou chuti každého čitateľa)
09.07.2024
Marco Ottra
Ďakujem za podnety a hodnotenia! :)
- Čo sa stalo s lampou? - Zmizla. (" Tajuplný predmet aj s jej zvrátený humor milujúcim obyvateľom boli fuč.") A objavila sa zas nejakom inom mieste. :)
- Prečo mama Lukáša udrela? - Bola v návale zlosti a táto jeho provokácia sa opakovala ("S veľkou obľubou takto svoju matku provokoval, za čo ho Peťo úprimne obdivoval.")
- Hádanka bola ľahká, áno, ale sú to deti, ktoré boli v strese a panike. Keď sa Rišo konečne pustil do premýšľania, prišiel na to. :)
- Prečo to džin robil? Ako sa tam dostal? - To som zvažoval vysvetliť, nakoniec sa to tam nedostalo. Tento džin je proste taká zákerná "zvrátený humor milujúca" bytosť, ktorá sa živí takýmito fórkami. Keby hádanku neuhádol, prdel by stále a keď by to džina prestalo baviť, išiel by zas ďalej. :)
10.07.2024
Vivid
Mne osobne sa to nezdalo až také vtipné, ale môj brat škôlkar sa pri tej hádanke váľal od smiechu :)
Taktiež úvod sa mi zdal zbytočne dlhý. Možno by bolo dobré ho skrátiť a viac rozpracovať tú časť s džinom.
Inak myšlienka dobrá, to by nenapadlo hocikoho.
13.07.2024

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.