Diskusia 1/1: Beštia a Svadba

Podporte scifi.sk

Diskusia

MartinB
Jedna z tých lepších v tomto kole, aj keď mi tam chýbali trochu opisy postáv, bolo ich aj pomerne dosť, rovnako nejaký opis toho zvera. mi to takto pripadalo ako len nejaký scenár, ale ako dialógovka okej. a to oddelovanie jednotlivych scen mohlo byt kludne len ***, nevadilo by to. Ale bolo to fajn.
07.05.2023
Veles
Tie opisy pri postavách mi chýbajú, pri tej beštii či to vlastne bolo ani moc nie, páči sa mi to tajomstvo okolo toho. Sú tam ale nejaké chyby, napríklad:
A tak len potichu vzdychol a podišiel ku nádobe, v ktorej sa nachádzala posvätná farba, určená pre svadby a sobáše.
„Tak odlišné udalosti, prečo vtedy nosíme jednu a tú istú farbu?“
Tu mi to príde, že autor alebo autorka chcel dať nejakú inú kombináciu. Napríklad svadba a pohreb?
Mená sú celkom dobré, len som si nie celkom istý tým miešaním slovanského folklóru a severských mien.
Ale inak je to tiež jedna z lepších poviedok tohto kola, možno sa dostane aj do top tri.
07.05.2023
Kasiopejka
Poviedka zaujímavá, má šancu byť v prvej trojke i keď som v nej našla pár chýb ako čiarky, z/s, opakujúce sa slová.
08.05.2023
Martin Hlavňa
V tomto kole určite jedna z lepších poviedok. Nápad bol dobrý, rovnako sa mi páčilo aj spojenie severskej a slovanskej mytológie a mien. Nelineárny spôsob rozprávania dal textu zaujímavú dynamiku a striedanie rozprávania prvej a tretej osoby pôsobilo zaujímavo. Začiatok zaujal a poskytol silný háčik. Trochu škoda je to, že si nedokážem postavy dosť dobre predstaviť, keďže chýbali opisy. jazykovo sa občas objavil preklep, či zlá čiarka, zopárkrát som si všimol aj opakované slová. Najväčším nedostatkom bol pre mňa záver. Je škoda, že sme sa nedozvedeli viac o beštii. Myslel som, že obety, presnejšie ich množstvo spustí u niektorého zo svadobčanov premenu na vlkolaka. Takto tam bola príšera, ktorá tam len proste prišla a možno aj úplnou náhodou išla okolo. Vieme, že svadobný otcovia spáchali nejaký zločin, zrejme zabili skupinu ľudí, ale nič viac, čo by naznačilo spojitosť s beštiou.
14.05.2023
Hieronymus
Dobrá poviedka, veľmi ma bavila a potom prišiel koniec a... ani neviem. Neviem prečo sa stalo, čo sa stalo. Všetci pomreli a tak. Opisy mi až tak nechýbali, proste som si tých ľudí nejako predstavil, objektívne vzato by bolo fajn, keby ich bolo viac, ale mne osobne toto nevyskočilo, keď som čítal.
Proste celá poviedka niekam mieri a ten koniec je neuspokojivý.
A pritom je to tak dobre napísané.
Takže škoda, ale určite to je jedna z najlepších poviedok tohto kola.
21.05.2023
Lucika
Pekne napísané, aj dobrá atmosféra, ale koniec ma trochu sklamal. Čakala som, že tá obluda bude niekto z prítomných, mohol to byť ozaj ktokoľvek a malo by to pekný zvrat. Ale to, že to bola beštia, o ktorej vôbec nič nevieme, ani prečo ich všetkých vyvraždila...
21.05.2023
8HitBoy
Pekné, v tomto kole som bol viackrát vlastne spokojný. Neviem, ktorý z vás vyhrá a či vyhrá peniaze, alebo "len" tričko, ale až na tú jednu slabučkú poviedku som bol inak vlastne so skoro každou (minimálne čiastočne) spokojný. Fajn napísané, dobre sa to čítalo, ďakujem.
01.06.2023

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.