Diskusia 1/1: Čo ťa nezabije, to ťa môže zabiť neskôr

Podporte scifi.sk

Diskusia

Alexander Schneider
Zaváňa to takou tou vesmírnou rozprávkou ako Hviezdne vojny, čo nie je na škodu. Nápad s matkou a dcérou je dobrý. Obe motivácie postáv sú dobre vykreslené, škoda toho kapitána, ten je nemastný-neslaný. Všetko je inak podané dosť jednoduchými opismi, ktoré nie sú nijak ozvláštnené. Akcia s jašterom by si vyžadovala možno kratšie vety, rýchlejší spád, nejaké ohrozenie, nech má čítajúca osoba pocit napätia. Neviem, či sú tie rôzne worldbuildingové názvoslovia na záťaž alebo k dobru... Hm... Nevadili mi až tak, ale nemajú ani veľmi funkciu. Pointa je super (!), ale mohla by byť trochu viac vykreslená, aby nás ozaj zasiahla... Inak som happy. :)
30.04.2022

Gullath
Tak trochu mi tam nesedi zaver. Neviem teda ako moje deti, ale ak by boli na planete dolu ony, a ja by som sa po 30 otockach planety dostal k nim, uplne by som ignoroval hory mrtvol, dolezite by pre mna bolo ze su zive. A myslim, ze by to fungovalo obojsmerne. Okrem toho je to jej matka, netusi co dokaze?
01.05.2022

Ray Janonoff
Za mňa fajn čítanie, možno by som podal viac cez rozhovor Karin a kapitána - tým by sme o ňom zistili viac než len fakt, že klame.
Záver mi dáva zmysel, človek nemusí poznať ani rodinu, resp. si nemusí uvedomovať čo všetko sa môže stať až kým sa to nestane.
Skôr mi v texte chýba zmienka o tom, ako tak silných mágov porazili - veď niekto, kto vyseká planétu jašterov nemôže mať problém s jednou loďou a odletieť s dcérou niekam kde je bezpečnejšie.
01.05.2022

xius
Myslim, ze to len chce zlepsit stylistiku a bude to fajn. Suboj s jastermi a rozhovor Karin a kapitana trpia najviac. Oboje by si ziadalo zrucnejsi text. Viac detailov a menej mechanickeho "stalo sa to a to".
Dobra sprava je, ze s tym sa da pracovat! :) Zaver sa mi pacil. Hroza z genocidy dokaze vela, hja, aj Endera zlozila.
01.05.2022

Olex
Ahoj,
ak má poviedka veľké kulisy, je ťažké ju napísať tak, aby bol čitateľ spokojný, preto mi vaše pripomienky veľmi pomáhajú. Ďakujem. Chcela som toho viac predstaviť formou dialógu, ale skoro mi došlo, že na to potrebujem viac času. Nezostal mi priestor pre kapitána, posádku, ani pre vládcov piatich vesmírnych krajov. Vládcovia vesmíru porazili mágov iba vďaka tomu, že mali Lairu na svojej strane (v úvode). Aj ona totiž usúdila, že bez nich bude vesmír bezpečnejší (táto myšlienka tam chýba). Lenže zbraň zostane zbraňou a vždy sa môže otočiť proti vám, preto ten názov. Čo sa týka scény s jašterom, Laira nie je osoba, o ktorú sa treba báť, snažila som sa to takto čitateľovi predložiť. Tým, že si i dcéra uvedomila, aká je jej matka nebezpečná, som sa snažila priblížiť mieru jej obrovskej moci.
01.05.2022

xius
Ooo! To, ze sa magov zbavili vdaka Laire dava celej poviedke uplne novy rozmer! Na PNP to bolo velmi velke susto, ale preskumala si fajn namet. A znie to ako sucast existujuceho sveta. Tam musi byt tazke si uvedomit, co citatelia nevedia a ako im to citlivo naznacit.
01.05.2022

Ray Janonoff
Súhlasím, informácia o Laire mení všetko a prináša ďalšie otázky - ak to robila pre svet, nemala by sa nakoniec zabiť sama? Ak zostáva kvôli dcére, nemohli by sa aspoň zbaviť schopností? Lenže ona ju chce učiť a teda prinášať ďalšiu hrozbu...
Veľký svet, veľa otázok, málo času.
01.05.2022

Olex
Ahoj,
vôbec by ma nenapadlo riešiť situáciu Lairinou samovraždou, asi si nedokážem predstaviť, že by sa čarodejnica obetovala. Verila, že ostatní mágovia sú hrozbou, seba ako hrozbu nevníma. Určite sa nezbaví schopností, máloktorá bytosť by sa ich zbavila, stratili by možnosť brániť sa. Áno, súhlasím, že je to veľké sústo na PNP:))
01.05.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami