Diskusia 2/2: Vyhodnotenie výzvy Fantastická poviedka - druhé kolo roku 2021

Filmová história scifi

Diskusia

Zlodejisnov
Je to literárna súťaž, a to spadá do kategórie umenie. Čiže vždy to bude subjektívne a vždy bude niekto spokojný a niekto nie. Mne osobne napríklad nesadol Rád bieleho krídla ani V tieni reflektorov. To boli moji favoriti na posledné miesta a hľa, stalo sa to inak :)
18.05.2021

B.T. Niromwell
Nuž hľadať objektivitu v umení je ťažký quest. Prečo ľudia kupujú viac Twilightu ako Dostojevského? Tiež ťažká otázka. Každý mí inú citlivosť toho, čo mu v texte vadí, čo sa mu páči. Pre veľa z nás to bude jazyková úroveň, iní čitatelia na to vôbec nemusia byť citliví a idú po celkovom feelingu, každý má to svoje tajomné TO. Môžem sa podeliť s bodovým hodnotením mojej vlastnej poviedky, ktoré som získala v MCF, kde rozhodovala odborná porota, mala som body: 1,3,5,6,10. A teraz je nekompetentný ten, čo mi dal 10? Alebo ten, čo mi dal 1? Alebo ten, čo mi dal 5, lebo nerozozná priemernú poviedku od otrasnej (ak mal pravdu ten, čo mi dal 1) alebo úžasnej (Ak mal pravdu ten, čo mi dal 10)? Ale zo všetkých týchto ťažkých otázok je asi najťažšie prijať, že budú čitatelia, čo budú s napätím čakať na každý ďalší autorov kúsok, a budú takí, čo si povedia meh. Ľudia sú rôzni, každý z nás hľadá a v danom okamihu potrebuje niečo iné, čo by potešilo jeho dušičku.
18.05.2021

Goran
"Ľudia sú rôzni, každý z nás hľadá a v danom okamihu potrebuje niečo iné, čo by potešilo jeho dušičku." To je úplne v poriadku a tak je to správne, niečo mám rád a iné nie, niečo sa mi páči a iné zas menej alebo vôbec, ale aj vtedy môžem určiť isté objektívne kritériá. Umenie nie je šport, ktoré sa dá zmerať doslova o centimetre - kto ďalej doskočí, ale predsa len sú tam tie pravidlá, minimálne, čo sa formy týka (ale obsahu napokon tiež)... a ten feeling, dojem, atmosféra, je jedna z nich, hoci, samozrejme, uznávam, že niekto vôbec nemusí mať "čuvy" :) ktorými by takú atmosféru zachytil, ďalší sa v tom zas rochní ako hroch v blate, ale to, čo mám rád, čo mi sadne, nemusí byť automaticky ešte dobré. A opačne. A človek by si to mal uvedomiť - preto áno, minimálne jeden z tých troch hodnotiteľov, ktorých spomínaš, boli proste úplne "mimo". Možno boli dobrí autori (možno), ale celkom isto nie dobrí kritici. A teda v porote ani nemali čo robiť. Prečo nenazvať veci pravým menom a nepovedať to na rovinu? Je niečo iné, keď dá jeden "šestku" a ďalší hodnotí siedmymi bodmi, to je normálne, vravím, že nejde o šport, ktorý sa dá presne zmerať a zvážiť. Je možné dostať sa k Tvojej poviedke? Prirodzene ma to teraz zaujíma z hľadiska hodnotiteľského, ale nejde mi iba o to, ja si ju veľmi rád prečítam. Keby bola postnutá tu, tak či tak by som si ju rád prečítal.
18.05.2021

B.T. Niromwell
Je v zborníku Fantázia 2020, dostupné na Martinuse. V týchto zborníkoch je inak veľká sranda a vrtať a porovnávať hodnotenie piatich porotcov s vlastným názorom.
18.05.2021

Goran
Díkes!
18.05.2021

Amaterius
Ja mám taký návrh: nedal by sa zobrazovať pri hodnoteniach aj počet hodnotení? Myslím, že mnohí (alebo minimálne ja :D ) by sme ocenili keby sme videli koľko ľudí vlastne hodnotilo naše poviedky.
18.05.2021

Amaterius
btw trochu si zaharabínujem, lebo keďže boli prvé 3. poviedky scifi a moja 4. bola fantasy tak som vlastne vyhral v kategórií fantasy :D :D a samozrejme gratulujem víťazovi (tomu v scifi kategórii :D )
18.05.2021

Zlodejisnov
Sklamem ťa Amaterius, moja poviedka bola poslaná ako fantasy :D
18.05.2021

Goran
Ale nie je :D Je to sci-fi. A dobré sci-fi.
18.05.2021

B.T. Niromwell
Víťazi dostali email na emailovu adresu uvedenú vo svojom profile.
04.06.2021

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami