Diskusia 1/1: IxI

Podporte scifi.sk

Diskusia

Goran
Áno, už to tu bolo... a koľkokrát? Dieťa samotné sa pretĺkajúce postapokalyptickou krajinou... Ale ja si to vždy rád prečítam! Baví ma to a Tvoje poviedky ma tiež bavia. Rád si ich prečítam. Tak trošku klišé... a predsa nie klišé, priznávam, rozuzlenie ma prekvapilo a dostalo. Síce som nemusel byť zarazený, A Boy and his Dog alebo Screamers... cítil som inšpiráciu z týchto filmov (žartovné by teraz bolo, keby si ich vôbec nepoznal - ak nie, pozri si ich).
Sloh je trošku rozpačitý, plynulý, ale pomerne jednoduchý a konvenčný - nebolo by v tomto prípade úplne brilantné, keby bolo dievča priamo rozprávačkou? Koniec civilizácie očami desaťročnej hrdinky... Ale si dobrý rozprávač, dôležité je, že poviedka sa dobre číta a núti čitateľa, aby pokračoval, dokiaľ nedôjde na koniec. Preto dávam celkom vysoké hodnotenie. Ďakujem za zážitok.
09.06.2021
Smrtislav Pierko
Na prvý pohľad to vyzeralo ako stena textu, ale bolo to celkom prirodzené rozprávanie bez zbytočnej výplne. Všetko to dobre dotváralo ako vzhľad krajiny tak aj stav hlavnej hrdinky. Vytkol by som akurát meno plyšáka, pretože som ho celú dobu čítal zle, čo mi v niektorých chvíľach vadilo. Viem ale že šlo o grafickú upútavku takže som ochotný to prehliadnuť :)
Celkovo sa to dobre čítalo a koniec to naozaj dokázal vyšvihnúť ešte vyššie.
19.06.2021
Zlodejisnov
Ďakujem za všetky komentáre :) Najskôr Goranovi: filmy, ktoré spomínaš, mi nič nevravia. Pozriem si ich, keď bude čas, no teraz ledva stíham to, čo mám. Ešte aj PNP mi ušla :D. Čo sa týka rozprávania ani mi to nenapadlo. Možno by to vyznelo super, ale až niekedy nabudúce :D
Smrtislav Pierko: meno IxI bolo pôvodne napísane ako Ixi a aj všetky skloňovania boli bez pomlčky. Keď som videl, že to vyzerá ako LxL, tak ma to pobavilo a povedal som si, prečo nie :D
21.06.2021

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.