Diskusia 1/1: Fero

Podpor scifi.sk 2 % z dane v roku 2023

Diskusia

Goran
Takto: teraz, žiaľ, len priemerné, ale mohol by to byť iste nadpriemer! Veľmi ma to pobavilo, potešilo, ale vidím, že to malo na viac. Śkoda množstva chýb v texte, nie celkom správneho slovosledu: "Po pár hodinách, bola už tma, keď Jano dovalcoval." A niektorých veľmi čudne pôsobiacich viet: "Lyžicou bagra sa zaprel o ním objavený balvan, aby ho zvalil do vykopanej jamy." : tu najmä to spojenie - ním objavený balvan - to trpné príčastie v spojení so zámenom je tu ako päsť na oko, alebo skôr päsť priamo do oka... To je ale všetko" technika", čo ti vytknem reálne, je to, že si neopísal a prípadne aj nezakomponoval do deja ten šamanský rituál, niečo si to ešte pýtalo, nie len bizarným spôsobom nechať zmiznúť chlapa z povrchu zemského.
Napriek tomu to bola milá poviedka z radu tých makabrózne bizarných, ale ešte pomerne realistických. Pekná "short story", ktorá pobavila a potešila. Premisa náhodného objavu niečoho dávneho, starobylého či vyslovene zakliatej hroby, je už fúzatá a vyžitá, ale tu to vôbec nevadilo. Typicky slovenské "robošské" prostredie, dialógy a povahy zúčastnených (hoci len letmo načrtnuté; ale stačilo to, podarilo sa ti zvládnuť to aj na malom priestore) a aj "ruiny" a či "Tutanchánove rúny" vykúzlia úsmev na tvári. Ale azda by to chcelo ešte niečo viac? A nie, nemusí byť ani o riadok navyše, ale niečo umiestniť do deja - záveru, aby to bolo výraznejšie, zaujímavejšie. Spokojne aj nejaký priamo fantastický element (aj keď sa to dobre zaobíde aj s niečím decentným). To by tú poviedku určite pozdvihlo.
14.02.2021
Alexander
Ak ,ako si napísal pobavilo,potešilo tak ,keď aj priemerné-splnilo účel! Trošku ma zarazilo "množstvo chýb"?!pravopis?....lebo teda dal som si záležať...a teda (odhalil si)poviedka,je v jednej verzii aj s tým šamanským rituálom....ďakujem za koment-vážim si to.
14.02.2021
Goran
neboj, nič hroznééé - nie si žiaden negramotný analfabet :D, nijaké veľké chyby, ale predsa len sú a trochu to ruší pri čítaní. Daj si to pred publikovaním nabudúce skontrolovať... viac očí toho viac vidí. Nevšimol som si tam napríklad nijakú hrúbku, ale trebárs preklepy, nejaká chybná predložka a pod. A ako píšem, pobavilo-potešilo, ale mám také tušenie, že dokážeš ešte viac!
14.02.2021

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.