Diskusia 1/2: Brána

Filmová história scifi

Diskusia

8HitBoy
No, keby je tu ešte jedna poviedka od teba, tak by som si myslel, že toto bola tá druhá v poradí, vymýšľaná v časovej tiesni :) Škoda, chcel som si ju ozaj užiť, ale nejako sa mi to nepodarilo :/ Možno nabudúce!
27.12.2020

Aleš Horváth
hb, a koho to zaujíma?
27.12.2020

8HitBoy
😁 keby nechceš feedback, nedával by si sem poviedku, všakže?
28.12.2020

Aleš Horváth
hb, feedback a hodnotenie nie sú moje dôvody publikacie poviedky.
28.12.2020

xius
Okej, opytam sa: Co su tie dovody? Wet dream nastrocneho, ktory fici na akcii/scifi z 80. rokov. Ani ten dotyk absurdna nepomaha, lebo si som uz celkom isty, ze to nerobis naschval. Volu a nadsenie mas, ale ja nechapem ako sa niekto moze tak dlho tocit v kruhu. Ba cuvat.
30.12.2020

Aleš Horváth
zapojenie sa do sútaže.
a kde vidíš problém ty?
30.12.2020

xius
Napadlo mi, ze nebudem zaplnat debatu u Washingtonskeho rozpravaca a skusim odpovedat tu. Pises, ze sa ti vysoko hodnotene poviedky zdaju ako cez kopirak a opisne, ale asi by sa hodilo, keby si to viac vysvetlil. K opisnosti zatial mozno tolko: u tvojich textov sa veci deju strasne rychlo, bez logiky a zmyslu. Ludia tak ako ich ty pises nehovoria, nekonaju, tvoj svet je random, bez pravidiel. Pises ako piatak na ZS. Je tam vzdy davka naivneho pohladu na svet, co by mozno mohlo byt carovne, ale... Kazda tvoja praca je uplne rovnaka. Plna chyb, zvlastnej stylistiky, nelogickosti, vykradnutych obrazov z popkulturneho klise. Tazke uverit, ze to po sebe vobec citas, ze tomu venujes viac ako "sadnem, pisem a poslem".
01.01.2021

xius
Vsetci by sme radi verili, ze sme geniovia, ktori si sadnu k papieru a cokolvek, co tam daju, bude uzasne. Ale tak to nefunguje. Kazdy autor z tych vysoko hodnotenych poviedok si to oddrel. Stovkami precitanych knih, stovkami pokusov nieco napisat. Premyslanim hodiny a tyzdne o svojich textoch, budovani zapletky, hrdinov a deja. Ladenim dialogov. Zitim? Lebo, ked ti este nikto neumrel, tazko napises, co hrdina v tej situacii zaziva. A vstrebanim kritiky. A preto sa podla mna tocis v kruhu/cuvas. Nic z toho u teba nevidno.
01.01.2021

Aleš Horváth
moje písanie je pár Pnp za rok(z nostalgie a ak sadne téma či nie som v práci), a pár krátkych mimo scifi. a po sebe čítam len vrámci gramatiky/pravopisu, keďže čas pri pnp nepusti
a bez betareadera som sa na to prakticky vykašľal.
ozaj, to čo si písal, platí aj o tej dlhšej, nesúťažnej poviedke "Narcie"? lebo tej som sa s ležaním venoval rok a hodnotenie/reakcia žiadna. tak neviem či potom nebude problém aj tam, že ma hodnotíš na základe rýchloviek.
01.01.2021

xius
Necital som, myslim. Skusim.
01.01.2021

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami