Diskusia 1/1: LIRIS - pokračovanie

Podpor scifi.sk 2% dane

Diskusia

HB
Ahoj!
Tak oproti prvému dielu sa v tomto toho stalo o poznanie viac, čo na jednej strane dodalo príbehu potrebnú dynamiku, po ktorej som minule trošku volal, na druhej strane sa mi zdalo, akoby si daktoré procesy rozprávania príbehu zbytočne unáhlila a nemali takú šancu vyniknúť/nejako emocionálne s čitateľom zatriasť.
Spoznávame Liris v inej polohe, zisťujeme že k Janomovi niečo cíti (čo si podľa mňa mohla budovať o kúsok dlhšie a nie len to podať čitateľovi ako fakt, PS: " ktorý Liris nenechával ľahostajnú" sa mi príliš nepozdáva, neviem či sa to tak hovorí, viac by mi tam pasovalo "nenecháva ľahostajnou") a že je v podstate dosť nechutne utláčaná.
Spoznávame ju aj ako ženu, resp. že ju tak vidia ostatní. Opäť ale, scéna s odhalením pŕs je síce šokujúca, ale bez nejakého build-upu je taká že "ok, pokrčenie plecami". Šokuje, ale hneď na ňu zabudneš. Pokojne sa s nami viac pohrávaj, naznačuj, postupne stupňuj. Písanie príbehu nie je programovací jazyk s nulami a jednotkami - opis, veľká akcia, opis, opis, veľká akcia. Nedávaj nám všetko rovno na striebornom podnose! :)
Z formálnej stránky vytknem opäť priamu reč, úvodzovky už nejdem navrhovať, beriem to tak, že pomlčky sú tvoj štýl, ale prosím, aspoň ich oddeľuj enterom, bude sa to výrazne lepšie čítať. Ako päsť na oko na mňa pôsobilo slovo sloboda celé veľkými písmenami, neprišlo mi to tam potrebné.
A teda pochvala na záver - dejovo je to podľa mňa veľmi zaujímavé. Nie je to štýl, ktorý bežne čítam, ale osudy postáv ma zaujímajú a chcem vedieť čo bude ďalej. To je presne to, čo u čitateľa chceš vyvolať, čiže je to super. Prosím ale, skús aspoň zvážiť moje návrhy, netvrdím, že sú jediné správne, ale podľa mňa by mohli byť aspoň trošku nápomocné.
Drž sa, teším sa na ďalšie poviedky!
11.10.2020

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami