Diskusia 1/1: Nerozbitná II

nerdspace Budúcnosť Star Wars 30.11.2020

Diskusia

Marek Páperíčko Brenišin
Čítalo sa to príjemne, aj sa tu stalo viac vecí. Príbeh plynule nadväzuje na prvú časť, páči sa mi, ako sa vyvíja vzťah Tia a Tara. Priznajme si, každý, kto pozerával pokémonov chcel mať nejakého svojho (u mňa to bola Abra a Ghastly). Akurát som trošku nechápal v pasáži, kde telefonujú, že ide o telefonát, ale pri druhom čítaní už to bolo jasnejšie. Za 8 bodov.
14.05.2020

B.T. Niromwell
V tejto časti sa výrazne odľahčuje štýl a skáčeme hlavičkou do YA. Mám viacej pripomienok ako k prvému dielu, ktorý bol z istého pohľadu čistejší, ale tento diel je vďaka postavám o dosť zaujímavejší a užila som si ho viac, tu som už naozaj navnadená a chcem vedieť, čo bude ďalej.
Začínajú sa tu objavovať zaujímavé postavy s charaktermi, takže už sme vo fáze, kde čitateľa začína zaujímať dej. Nejaké romantičné dusno, i keď ten vekový rozdiel je trochu... ehm... Inak na týrané dieťa sa veľmi rýchlo nechá odvliecť domov starším a silnejším neznámym chlapom a v pohode s ním začať bývať – a vzápätí sa rovnako bez otázok alebo pochybností nasťahuje k ďalšiemu neznámemu chlapovi, Vinovi. Človek by čakal, že bude po svojich skúsenostiach trochu nedôverčivejšia.
Vypisovan ie prilhášky - ako na jednej strane vypisovať formuláre je utrpenie, ale informácie ako PSČ a rodné číslo sú dosť basic. A prečo sa jej z toho chcelo plakať, ak o riadok nižšie to už má urobené? V tejto scéne vznikla dosť zbytočná dráma okolo v podstate neexistujúceho konfliktu, ktorý sa sám vyriešil.
„Pre to isté, prečo Američania nehovoria kilogram a centimeter, ale pound a inch. Je to krátke, jasné a výstižné.“ – to prirovnanie nefunguje, proste Američania nepoužívajú pound namiesto kila preto, že je to krátke alebo výstižne (slovo kilogram výstižne označuje jedno kilo a slovo pound výstižne vyjadruje 1 pound), takže je to pomerne od veci tvrdenie.
Tak mi napadlo, že kde bývala, kým pracovala v bare. Ak u Vina, nemal by k tomu mať čo opoedať alebo by mu aspoň mala poďakovať, keď ďakovala Chrisovi, že ju zamestnával. Prišlo mi to trochu také, že Vin si to zlízal ako nehlavná postava.
A tréning cibuľky je rozkošný :)
24.05.2020

Myrmarach
Veľmi pekne ďakujem za komentáre :)
Príde mi celkom vtipné, ako ľudia vždy označujú za najneuveriteľnejšie a logicky najderavejšie práve tie časti mojich poviedok, ktoré sú zo života :D Týrané dievča by neodišlo so starším mužom? Práve naopak. Hovorí sa tomu daddy issues.
Akože síce jej pomohol, ale áno, mohol by to byť nejaký vyšinutý sériový vrah. Lenže ak by sme takto pristupovali ku všetkým cudzím ľuďom, tak by sme sa báli aj vyjsť na ulicu. Ona predsa nevyrastala v bubline a sociálne vzory existujú.
24.05.2020

B.T. Niromwell
Toto je veľmi zaujímavý fenomén. Ono to vlastne dáva dokonalý zmysel, prečo sú tie najťažšie uveriteľné veci zo života - možno keď človek niečo nepozná, tak sa snaží ísť striktne logicky, a keď niečo zažil a prešiel si tým, nepotrebuje logické barličky a brainstormovať, ako sa to asi mohlo stať, lebo vie, že takto sa to stalo a proste to tak je. Písanie zo života je obohacujúce práve pre ľudí, čo si podobnými vecami neprešli.
Ohľadom scény, netvrdím, že je neuveriteľná, tvrdím len, že správaniu sa hlavnej hrdinky nerozumiem, s najväčšou pravdepodobnosťou preto, že s podobnou situáciou nemám osobnú skúsenosť. Môže byť, že to vôbec nie je tvoj cieľ, že ja ako čitateľ nie som tvoja primárna cieľová skupina a tento text je šitý na mieru ľudom s osobnou skúsenosťou a ako autor proste nechceš dávať väčšie hinty, čož je okej. Alebo to môžeš reflektovať tak, že možno si viac ľudí bude klásť podobnú otázku ako ja, a chcelo by to viac vnútorného monológu alebo inú podobnú barličku pre nezasvätených čitateľov. Závisí od tvojho autorského zámeru.
24.05.2020

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami