Diskusia 1/1: Zlé skutky

Filmová história scifi

Diskusia

B.T. Niromwell
Dobrá hlavná postava, musím povedať, že tiež by sa zo mňa stal záporák, keby som bola taký jednorožec. Humor je celkom fajn, na takýto fejtónový príbeh sedí. Ak by išlo o dlhší text, už by tam mohol byť pretlak. Ak však máš v talóne viacero takýchto kratších humorných textov, myslím, že to bude pre teba tá správna cesta, z textu cítiť väčšiu ľahkosť ako pri tvojich vážnych poviedkach. Dosť mi tu ale hapruje logika. Mám problém s božskosťou Boha a démonickosťou démona. Prídu mi ako strašní diletanti. Démon príde do Ázie a nevie sa dohovoriť, sťažuje sa na príbor, akoby v živote o Číne ani nepočul. K tomu je tam tento logický kopanec: „Následne sa zjavil v krajine ktorú si vybral. Netušil kde je...“ Tak si tú krajinu vybral alebo netušil, kam ide?
Boh máva rukou nad diskusiou o pohlaviach. Taká diskusia neexistuje, predpokladám, že narážaš na gender, čo sa do slovenčiny prekladá ako rod, nie pohlavie. Takže pozor ak dávaš výroky, ktoré majú vyznieť nad vecou, a vkladáš ich do úst vševediacej postavy, lebo potom vznikne také faux pas a postava vyzerá, že nevie o čom.
Tiež rozmýšľam, ako si peklo získava duše. Vyzerá to tak, že démon chce vypustiť nejaký vírus, aby veľa ľudí umrelo a išlo do pekla. Ako vie, že pôjdu do pekla? Vo väčšine príbehov s podobným námetom usilujú démoni o duše tak, že ich nahovoria na nejaký hriech. Tu ich démon surovo zabíja. Je to preto, že odišiel Boh? Nebo sa automaticky zavrelo? Alebo sa automaticky ráta s tým, že ľudia sú hoväda a keď umrú, idú do pekla?
10.04.2020

Kei
" Pripadal si ako poondiaty jednorožec. " - tak toto ma namotalo. V úvode som si nebola istá, čo asi mám očakávať, ale jednorožec je super, a potom už dej odsýpal a ja som sa bavila. Je to presne taký druh humoru, ktorý môžem a aj miera bola únosná.
Súhlasím s výhradami, ktoré spomenula Niromwell ohladom genderu a zberu duší, to naozaj nebolo premyslené, ten zvyšok je otázka lepšieho podania - ja som to brala tak, že Hajzlík bol proste taký úbohejší démonček, čo vysvetlilo jeho chýbajúce vzdelanie. Ale chcelo by to lepšie podať.
Celkom dobrá pointa, to zmiznutie v obláčiku prachu bolo fajn, ale tam zaškrípala logika - na začiatku sa píše, že démoni sú vo svete ľudí nehmotní a neviditeľní, ale ak to platí, ako mohol neviditeľný démon zmiznúť? :)
Na záver: chcelo by to skontrolovať gramatiku a preklepy :D
13.04.2020

Monika Kandriková
Ľudia Heruéka a démoni Rebeka? :D :D Toto malo hodnú hŕbku zaujímavostí, ktoré si zaslúžia celkom dosť tučný počet bodov. Iba prekvapenie sa až tak veľmi nekonalo. Bol to výlet vysokou rýchlosťou, ale zábavou bol ten výlet, nie jeho cieľ.
17.04.2020

Števko Filaga
Pobavilo ma to a čo sa týka niektorých "nelogických" vecí, tie boli zhrnuté v prvých dvoch komentároch + sem tam nejaké to slovko si napísal zle, ale to si človek niekedy nevšimne ani keď si to číta 10 krát po sebe ( napr. Maličké démon, bodrel miesto bordel ). Čo som však chcel dodať je, že mi táto poviedka vo veľkej časti pripomína video s názvom - Vypusti mor Geoffrey! - kde sa Boh hrá aj na dobrého a aj na zlého a nič si z toho nerobí. Myslím si však že poviedka splnila to čo mala - pobavila, bola zaujímavá a k aktuálnej téme.
18.04.2020

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami