Diskusia 1/1: Bambi je môj kamarát

Diskusia

Alexander Schneider
Musím priznať, že v prvej štvrtine som vnútorne vykríkol a začal si trhať vlasy, pretože sa zdalo, že to neviedlo vôbec nikam... čo je pravda, pretože poviedka je prešpikovaná narážkami a štylistickými odskokmi či humornými prešmyčkami - ktoré by v obmedzenom množstve možno boli korením, ale takto sú skôr neprežuteľným balastom. Menej je viac. V polovici som sa už musel do do čítania priam nútiť - nebanujem ale, koniec je zaujímavý a hoci nie prekvapivý (náznaky sa dajú nájsť veľmi rýchlo bystrému oku), tak aspoň premyslený. Škoda len, že takto koncipovaná a hutnejšia nie je prvá polovica textu. Chýbajúce čiarky a spol neriešim. ;)
28.12.2018

Marek Papcun
Tema mi velmi nesadla takze moze to byt velmi zaujate :) Musim povedat ze je to velmi zle zvoleny nazov. Je to spojler kvoli ktoremu som preskroroval asi tri stvrtiny poviedky bez toho aby som nieco zasadne zmeskal, myslim. Zastavil som sa az pri scene so satkou a viac menej som nasilu docital pribeh do konca bez vacsieho zaujmu.
28.12.2018

B.T. Niromwell
Podľa mňa ti ide humorná nôta viac ako vážna. Na začiatku poviedky, pri scéne, kde hlavná hrdinka vstáva, som si celkom rochnila, bolo to pekne napísané. Problémy začali, keď došlo na opakovanie vtipov, to je proste no-no, ok, má krivé nohy, na prývkrát to bolo smiešne, na štvrtýkrát už naozaj nie. Páčilo sa mi Bambiho opisovanie jeho sveta so všetkými ľaľa a heň, pekné to bolo :) Celkovo sa ale poviedkou ťahala aj taká otravná linka a la som pubertiačka, najmúdrejšia na svete, rodičia sú hlúpi, pohnem prstom a oni hneď odpadávajú. Výhovorka na nechodenie do lesa bola naivná, matkina postava dosť otravná. To bol taký prostý humor na spôsob amerických komédií, ktorý mi nesadol. Podobne mi prišiel pritiahnutý za vlasy aj koniec, ale tak to je riziko humorných poviedok, niekomu to sadne, niekomu proste nie, obzvlášť pri takomto veľkom množstve vtipov.
06.01.2019

Alexandra.x
Veľmi napadite, putave. Opakovanie o nohach mi nevadilo, vnimala som to ako utvrdzovanie reality v očakavani nie celkom realneho pokračovania. V mladej autorke vidim velky potencial, len tak dalej...
28.04.2019

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami