Diskusia 1/1: Stephen King: Temná veža – recenzia ságy

Podpor scifi.sk 2 % z dane v roku 2023

Diskusia

marcus
Pekná recenzia :) . Mne osobne robil najväčší problém Čarodej a sklo . Ten diel som čítam veľmi dlho. Nie preto, že bol zlý, ale jednoducho to akosi nešlo.
A ten záver? Možno je to tak, ako si napísala, že to King už nezvládal celé uchopiť, ale možno to tak naozaj chcel. Celou ságou sa tiahne jedna veta, a ak ju povýšiš na hlavnú myšlienku celej ságy, ktorá ako King písal, vznikla podľa básne, tak ti to možno dá celý príbeh do inej roviny.
Lebo Ka je koleso, ktoré sa stále otáča. - To je podľa mňa to, o čo tam ide, lebo osud nemá začiatok ani koniec, stále sa točí a Roland k Temnej veži bude chodiť znova a znova....
17.05.2018
Adhara
Ďakujem. :-) Nuž, každý sme iný, preferujeme rozličné diely. A ten záver? OK, z takého niečoho je asi pekelne ťažké vykľučkovať k väčšej čitateľskej spokojnosti. No dojem, že sa to Kingovi vymklo z rúk mi potvrdzujú aj ďalšie problémy posledného dielu – Walter, Mordred, Patrick... aj epizódka „Boh na stroji“, hoci bolo vtipné, že to takto otvorene a priamo v knihe pomenoval. (Spojler) Ale kvitujem tie náznaky, že Roland predsa len nebude chodiť k Temnej veži donekonečna. Chcelo by to ešte jednu ságu – verziu s Eldovým rohom. :-)
18.05.2018
marcus
Ja by som sa veľmi potešil ďalším knihám :) , ale asi žiadne nebudú...
18.05.2018

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.