Diskusia 1/1: Vodár

Podporte scifi.sk

Diskusia

Zemoneo
Paráda, nemám takmer čo vytknúť. Začiatok bol dobre napísaný, zoznámili sme sa s postavou a vôbec to nenudilo. Koniec sa mi zdal trochu rýchli. Ale pekne. Atmosféra a napätie prichádzali pomaličky a tak to mám rád. Vypísaný štýl. Trafil si sa mi do vkusu. Jedna z naj akú som tu čítal. :)
31.01.2015
Zemoneo
škoda že sa nedajú editovať vlastné komentáre
31.01.2015
Milan Smolka
Dal som 10 a taktiež nemám čo vytknúť. Svelo napísané aj keď na mňa bol ten začiatok pridlhý. Koniec mal príliš rýchly spád ( chcel som sa báť trochu dlhšie :-)
31.01.2015
zuna
Určite jedna z nadpriemerných poviedok, minimálne tu na scifi.sk. Tá časť v pivničných priestoroch bola dobrá, páčila sa mi pasáž s myšlienkovými pochodmi a hasákom. Áno, bola som tam, videla som v slabom svetle ten sliz, z ktorého trčali kožúšky zdochlín, brrr! Ale ... sklamalo ma, že úvod bol zbytočný, nesúvisiaci s príbehom, samoúčelný. Mal nám predstaviť hlavnú postavu. Okej. Ale to, čo nám z nej ukázal (životom sklamaný chlapík so zlomeným srdcom so sklonom k alkoholizmu) sa v logike príbehu vôbec nevyužilo. Stále som čakala, že to tam akosi zarezonuje, že sa ten kruh uzavrie, nech si spomenie na svoju manželku na jej projekt s odpadkami, niečo... hocičo... . No a potom je tu ešte jedna vec, ktorú by som hneď a zaraz vyškrtla - tá fraška so sprejom na vši. Asi to je otázka vkusu, ale na mňa to pôsobilo ako ľadová sprcha, a pritom ostatné dialógy boli napísané svižne, autenticky...7
01.02.2015
Zemoneo
Heh mne sa zas tá prvá polovička páčila viac ako druhá. Je pravda, že z pohľadu tohto príbehu bola asi zbytočná, ale aj tak. Ako čitateľa ma zahriala pri srdci, pretože to bolo jednoducho veľmi dobre napísané a kvôli nej som ti dal tú deviatku.
02.02.2015
marcus
Vďaka za komenty :)
Zemoneo, Milan: som rád, že sa vám príbeh páčil.
Zuna: Áno. :) nebolo to prepojené a bolo by fajn keby bolo. Ale keď som to písal, páčilo sa mi to tak ako to je a nemal som chuť to niečím na silu spájať. Dnes by som to už asi prepojil :)
fraška so sprejom, myslíš tú časť keď ho ním deratizátor a postriekal? :)
02.02.2015
zuna
To,to. Scénka ako vystrihnutá z relácie Uragán pred 15. rokmi :p
02.02.2015
marcus
Až tak? :)) . Tak čo už.
02.02.2015
jurinko
Podla mna bol ten uvod prilis dlhy. A akysi nemastny-neslany (ked nieco zadupem do prachu, tak sa na to "kurva vystim", nie "vymocim" ;-) ). Opis slizu bol fajn, ale skoda, ze tam to aj skoncilo, chcelo to viac. Nohy tomu podkopali tiez gramaticke chyby. Za mna jemny podpriemer. Dal som 5
02.02.2015
Nadalan
Pri čítaní poviedky som si robila poznámky. Po dočítaní som mala toto: bude hrozba krematória použitá neskôr? má manželkina práca dôležitý význam pre príbeh? bude Edo požadovať vrátenie požičaných peňazí? Poviedka bola výborná, atmosféra zaujimavo popísaná. Rada si prečítam niečo ďalšie. Len škoda, že "zbraň visiaca na stene nevystrelila".
02.02.2015

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.