Diskusia 2/2: Recenzia: Andy Weir - Marťan

Panteón majstrov hrôzy

Diskusia

Aleš Horváth
Knihu som nečital, pozeral som iba film. Zápletka super. Tiež som sa pozastavil nad niektorými vecami(lepiaca paska na prilbe, igelit na habe, ironman, let v otvorenej rakete). Bolo tam pár nečakaných konplikácii(nebolo to priamočaré a jednoduché prežitie). Čakal som že Mark s Lewisocou sa daju dokopy. Ako typicke americke postoje(nadradenost co sa tyka techniky). a najvacsia blbost bola ako cely svet sledoval Ironmana a pritom sef Nasa by sa najradsej na neho vykaslal. Cakal som ci nebude iny koniec: vratia sa po Marka, ale on sa rozhodne zostať(zvyk). a kedze nemaju palivo tak pristanu a kolonizuju Mars(+deti).
22.05.2016

Adhara
Film som nevidela. Vo všeobecnosti nerada pozerám filmy natočené podľa kníh, ktoré som čítala, lebo si nechcem šklbať vlasy, ako sa herci vôbec nepodobajú mojim predstavám, aké zostručnené, zakčnené a vôbec ohlúpené je to filmové spracovanie. Na Ironmana si z knihy nespomínam. No hoci tam bolo pár prešľapov voči realite, záver, aký si navrhol, by bol teda prešľap závažnejší o pár rádov – aby marťanská kolónia do smrti žila len na krumpľoch pestovaných, prepytujem, na hovnách? (Navyše tie krumple už boli neplodné, ak sa v tomto držali knihy a tiež mu tam zo základne vyfučal vzduch + x ďalších dôvodov, prečo je Mars dlhodobo neobývateľný).
22.05.2016

Aleš Horváth
no, mas pravdu. som to akosi nedomyslel. Teraz som cital nieco od Veroniky Valent(Vegetariani) a napadlo ma to ako jedna z variant. dodatocne som si uvedomil, ze tie vazby medzi clenmi na Hermovi neboli take silne(bolo to vidiet na zavahani ked sa rozhodovali, nebolo to take ´americky'' jednohlasne lebo kazdy mal svoje vazby doma). vesmirnej problematike sa az tak nerozumiem(posledna snaha bola dipolomovka na vyske) ale neverim ze keby sest ludi dalo dokopy hlavy tak by na nieco neprišli. moznoze v buducnosti bude Martan 2 kde toto bude. nieco na sposob Vegetarianov(zem vysle kolonizatorov ti maju deti ale nastanu komplikacie, vratia ich na zem ale deti sa nebudu vediet prisposobit a ich zachrana bude spocivat v navrate na Mars)
22.05.2016

Adhara
Aleš, problém kolonizácie Marsu nevyriešilo, ani keď dali hlavy dohromady tisíce vedcov na celom svete. :-) Ak chceš, skús moje články o odlišnosti Marsu od Zeme. Je to trilógia krátkych článkov, ktoré nájdeš tu http://www.adhara.sk/?page_id= 154, cca v tretine tohto zoznamu (priame linky na články som nedala, lebo z nich sa nedá prekliknúť na pokračovanie). Osobne považujem celý vesmír za nekolonizovateľný, no to je už ale trochu mimo tému.
22.05.2016

Aleš Horváth
pozriem si to. debatu ked tak presunieme na iny server. prispevok vyssie som myslel ako temu na knihu/film. nie som expert na toto, skor iba amater(byvaly ucitel fyziky na zakladnej/strednej), biologia chemia neboli moje silne stranky tak sa moc odborne nechcem vyjadrovat.
22.05.2016

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami