Diskusia 1/1: Biela brána

Filmová história scifi

Diskusia

Marek Páperíčko Brenišin
Námet skvelý, ale čítanie ťažkopádne. Štylisticky hlavne vadia opisy na začiatku, kým som sa cez ne presekal, bolo to drsné, potom sa to čítalo spokojne. Veľa opisov na začiatku škodí :-) za 6
07.12.2014
Kr4b
Neviem, ako si to po sebe čítam, s opismi nemám vôbec žiaden problém. Zato mi vadí "...a nakoniec skončila tvárou v niečom mäkkom. Necítila to, iba videla." ... A myšlienka tiež nebola podaná práve najjasnejšie :/ Sám by som to nepochopil.
07.12.2014
Culter
Ja som spokojný. Taká temnovianočnomrazivá náladovka. Mne opisy nevadia, na jednu hodinu, uf super rozsah, navyše umne použité obe témy. Nelogickosti v mysterióznom svete neriešim, nechávam sa nimi unášať. Dobrá práca. 10
07.12.2014
Šaňo aka Babcom
Ten rozsah je na hodinu ozaj veľmi pôsobivý! Prvá polovica bola pre mňa asi až príliš monologická a opisná. Osobne by som asi vyškrtal niekoľko vecí, ktoré práve nesúvisia s obsahom a nápadom a majú skôr retardačný vplyv, aby to lepšie plynulo (napr. ten popis vzťahu k snehu v meste). Chýbajúce čiarky mi trochu robili problém tým, že neurčenú štruktúru danej vety si musím dopracovať. Nápad sa mi veľmi páči. Nechápem ale ten záver so stopajami - ak odišla sama, kde bol brat? Jeho telo nevidela, keď ho hľadala v byte, ak ho naozaj opustila len duša? Pripadá mi to nelogické. Inak som v momentoch mal pocit akoby som čítal Snehovú kráľovnú, malo to fajn atmosféru.
07.12.2014
Kr4b
Nelogickosť s tým jej bratom, čo ho nikde nevidela som si uvedomil až trošku neskôr a musím uznať, že je to riadna podpásovka pre čitateľa. pôvodne som mal v pláne napísať tam, že Anku pochytil taký stres, že ho "prehliadla" keď sa schoval niekam pod deku alebo pod stromček, ale to by bolo dosť na r*ť vysvetlenie :D Ale naozaj beriem postreh s "retardačnými" opsimy, aj ke´d si to nazval trochu prehnane :D Neretardujú dej, iba ho neposúvajú vpred. Ich význam by sa dal nájsť v tvorbe atmosféry.
07.12.2014
Šaňo aka Babcom
Retardačný znamená spomaľujúci. :) V tom význame slova som to aj myslel. Kuk do slovníka. ;)
07.12.2014
Kr4b
Aha, ok :D Myslel som si, že to znamená niečo ako "degradačný pre dej"
07.12.2014
zuna
Mne to vôbec nepripadalo, že som sa musela niečím presekávať, alebo že pôsobili opisy ťažkopádne ani retardačne. Ani by som nič neškrtala, viem, že sa to často tvrdí, že v poviedkach má byť len to, čo posúva dej vpred, ale pre mňa tie reči o koláčikoch, kamarátkach a SMS, snehu v meste pomohli nabudiť atmosféru.Veď toto nie je šlabikár pre osobitné školy, že každá veta musí byť nadupaná akciou, inak neudrží pozornosť čitateľa! Mne skôr prekážala tá hŕba nezodpovedanýh otázok, napr. vidno len jedny stopy, tie jej, to znamená, že ten záchranár nebol v lese po ňu? Alebo to bolo v jeho nadprirodzenosti, že nezanechával stopy? Prečo potom zanechával mláčku? A to ju rodičia ani nešli hľadať predtým, než volali záchranku? Či ani nevedeli, že sa stratila? Ak ju ten záchranár našiel v lese, prečo ju oživoval až v chate? Alebo bola ona vôbec stratená vonku, asi hej keď mala mokré šaty, že?
07.12.2014
Kr4b
Fúúúúú... Tak tak, odhryzol som si priveľké sústo a teraz mi padá z papule :D Záchranár bol ten "Muž z druhého sveta" takže jeho nadprirodzenosti by som veľa nevyčítal a mláčka, hoci svedčí o jeho prítomnosti, nemusela byť zanechaná práve ním. Ale na zvyšok... Proste nemám odpoveď. Je to proste strašne nepremyslené, no. Je to tak... Ale som rád že sa to aspoň dobre čítalo :D Keď nič iné, vykúzliť atmosféru je umenie (ale prekvapuje ma, že tu o atmosfére píšete viacerí, pričom mne atmosféru nelogickosti vždy totálne pokazia - pokiaľ si ich teda všimnem)
07.12.2014
Kr4b
Asi už chápem :D Atmosféra BOLA, kým sa nenakopili otázky. Ok, příšte si dám pozor :) Vďaka za pripomienky Zuna (a ostatným, samozrejme, tiež) :)
07.12.2014

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.