Diskusia 3/5: Vesmírni tuláci - II. Lov

Filmová história scifi

Diskusia

Culter
1. Musel som sa držať témy, 2. Musel som nadviazať na Juraja, 3. Časové obmedzenie, 4. Blížil sa nám koniec polroka a 5. Spôsob, akým myslím. Ja len toľko.
09.03.2013
Culter
:)
09.03.2013
jurinko
Tiez by ma zaujimala definicia vyrazu (kedze si to zjavne pouzil ako terminus technicus) "startrekovska logika" :-)
09.03.2013
Ingrid Rudavská
Myslím, že postavy som pochopila, ďakujem, musím si s tým poradiť sama. Žiadny star trek v texte nevidím, alebo sa mýlim?
10.03.2013
kAnYs
startrekovskou logikou myslim situacie, ktore na blizsi pohlad nedavaju zmysel. priklady: Preco sa svietiace bytosti co dokazu zit v mimopriestore zivia organickou hmotou? Ked android koduje telepatiu, ako ju arthur dekoduje? Preco je android telepat? co im pomoze kodovat telepatiu, ked v konecnom dosledku arthur nema kodovane myslienky, cize gmork sa o tom tak ci tak dozvie. A preco startrekovska? lebo v st je takychto veci kopa. co sa tyka ceckoveho splatteru, mas pravdu, je to vague definicia :) aby som to ale priblizil k niecomu konkretnemu.... 1. good vs evil tematika. zly vlk papa dobrosrdecnych ludi. 2. deus ex machina: arthur nema vysielac tak ako sa s nim spojit? android je telepat, bez vysvetlenia. 3. logicke kopance ktore som uz spominal 4. stylisticky mi to pripada nevypisane a take skolske, ale to je osobny nazor, kazdy preferujeme iny styl.
16.03.2013
kAnYs
Jo a moznosti, uvidis mozno v mojom pokracovani, budem sa snazit niektore rozvinut. prepac ingrid :)
16.03.2013
Culter
Takto to potrebujem mať napísané. :) Jasne a zrozumiteľne. Ja si toho mimozemšťana predstavujem, ako bytosť schopnú ohýbať časopriestor (prečo nie?) z nejakého kmeňa požierajúceho iné formy života... to je môj pohľad, tvoj môže byť iný. Urob z neho, čo len chceš, alebo nie. Veď o tom je celý tento projekt. Aspoň ja som ho tak pochopil. Ono s každým novým vysvetlením prichádza nové ´prečo´ a to je priestor pre ďalšieho. A ešte k tej Monike. Ona je telepatkou, pretože jej nanoboti sa stali súčasťou bytosti, ktorá je telepatický Guru a dokáže telepatiu prenášať na iných.
17.03.2013
Culter
K tomu bližšiemu pohľadu na vec. V sci fi sú mnohé veci len neoverenými hypotézami a prijímam ich automaticky. Musím, ak chcem, aby fungoval príbeh. Pretože ak by sme išli do detailov, už len tá medzihviezdna brána. Dá sa vyrobiť? Mali by sme dosť energie, aby sme ju otvorili, udržali v prevádzke... Časť ľudí povie, že to je nemožné a tým sme skončili s príbehom. Žiadny let, žiadna havária... Čítal som aj tvoje predchádzajúce príspevky a je mi jasné, že si brutálne vzdelaný a v akejkoľvek debate technického rázu nemám šancu, čo ťa na druhej strane predurčuje, aby si nevysvetleným veciam dodal ten správny pohľad podliehajúci pravidlám vedy. Teším sa na tvoje dielo aj keď máš nevďačný dátum... :)))
17.03.2013
kAnYs
ja mam iba strednu skolu, cele moje "vzdelanie" plynie z wikipedie a z potreby mudrovat o tom o com nic neviem
17.03.2013
kAnYs
uvidime este co s tym spravim ja, no
17.03.2013

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.