Prehľad letnej anime sezóny 2021

Po veľmi silnej jarnej sezóne, kedy sme nestíhali pozerať ani zďaleka všetko, čo by sme chceli, tu máme leto. Oddych, dovolenky, 30-stupňové horúčavy a nová dávka letných anime seriálov. Na prvý pohľad tu chýbajú veľké mená, ktoré by ihneď upútali pozornosť, teda až na pár sequelov. Predsa len, tie najväčšie tohtoročné trháky prídu až na jeseň, poprípade neskôr.
Podporte scifi.sk
Napriek tomu je tu skrytých niekoľko veľmi zaujímavých kúskov a vo všeobecnosti aj táto „slabšia“ sezóna má čo ponúknuť, či už hľadáte akčné príbehy plné fantastiky, isekaj príbehy každého druhu alebo šialené komédie zo života bežných ľudí.

Nové seriály a filmy

How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom
現実主義勇
の王国再建記 - Trailer - How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom (2021) - Official Trailer | English Sub Disclaimer
V lete tu máme minimálne 3 seriály, kde jedna z tém je, že hlavný hrdina, obyčajný človek, sa ocitne v inom svete. How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom sa na to pozerá zaujímavým spôsosobom. Sóma má o hrdinskom živote jedinečnú predstavu. Namiesto bojovania s príšerami chce využiť situáciu, v ktorej sa ocitol, aby postavil kráľovstvo na nohy nie cez boj, ale cez administratívnu prácu!
Remake our Life!
ぼくたちのリメイク - Trailer - Remake Our Life! | OFFICIAL TRAILER Disclaimer
Predstavte si, že máte 28 rokov a kariéra herného vývojára sa vám, slušne povedané, nevydarila a všetky sny vyzerajú byť nedosiahnuteľné. Nie až taká nereálna situácia. Hašibova spoločnosť krachuje a jeho samého chytá úzkosť a zlé pocity z toho, čo sa deje. Jedného dňa sa ale prebudí a zistí, že sa vrátil v čase až o 10 rokov. Dostáva druhú šancu naplniť svoje sny. Navyše je spolu v triede s ľuďmi, z ktorých sa v budúcnosti stali najlepší tvorcovia v priemysle. Trochu slice of life, drámy a humoru. Anime nám ponúka náhľad na to, ako človek, ktorý v živote takpovediac zlyhal, má druhú šancu ísť za svojimi snami.
The Case Study of Vanitas
ヴァニタスの手記 - Trailer - The Case Study of Vanitas (2021) - Official Trailer | English Sub Disclaimer
Zatiaľ čo všetci upíri sa rodia pod krvavo červeným mesiacom, Vanitas sa zrodil, keď mesiac žiaril modrým svetlom. Aby sa pomstil upírom, ktorí ho odvrhli, vytvoril prekliatu knihu Book of Vanitas. Keď ju v 19. storočí nájde mladý Noé, stane sa terčom upírieho útoku až sa stretne s Venitasom. Tento je ale úplne obyčajný človek, lekár, ktorý po svojom predkovi zdedil nielen meno, ale aj znalosti, ktoré používa na liečenie pacientov. Nie všetko je ale tak dobré, ako sa na prvý pohľad zdá...
Star Wars: Visions
Star Wars: Visions - Trailer - Star Wars: Visions - Official Teaser Trailer (2021) Disclaimer
Star Wars anime!!! Niečo, čo mnohí asi tento rok neočakávali, nás prekvapí koncom sezóny, teda 22. septembra. Pôjde o antológiu príbehov, na ktorých pracujú veľké japonské anime štúdia. Pre niektorých autorov anime je možnosť pracovať na tomto projekte ako splnený sen a nám ostáva len dúfať, že svoje nadšenie úspešne prenesú cez anime aj na divákov.
Belle
竜とそばかすの姫 - Trailer - BELLE (2021) - 90 Second Trailer [HQ] Disclaimer
Suzu má 17 rokov a so svojim odcom žije v odľahlej dedine, kde jej jediný priateľ je jej vlastný tieň. To je ale iba do chvíle, keď sa napojí do virtuálneho online sveta. V ňom sa z nej stáva Belle, svetoznáma speváčka. V tomto svete stretáva záhadného tvora, ktorý pripomína príšeru. Spoločne vydávajú na dobrodružstvo, aby sa obaja mohli stať tým, čím naozaj chcú byť.
Sonny Boy
Sonny Boy - Trailer - Sonny Boy | Official Anime PV 2 Disclaimer
Letné dobrodružstvo na škole. Kto aspoň raz nezasníval, že by sa ocitol vo veľkej budove, iba s hŕstkou kamarátou a zažil rôzne dobrodružstvá pri skúmaní každého zákutia? No, táto škola je trochu iná. Cestuje totiž skrz dimenzie a 36 detí v sebe prebudí nadprirodzené sily. Síce nikto z nich nevie, čo sa poriadne deje, preto nemajú veľmi možnosť filozofovať. Boj o prežitie začína. Anime je zaujímavé nielen námetom a grafickým spracovaním, ale aj režisérom. Je ním Šingo Nacume, ktorý pracoval ako režisér aj na legendách ako One Punch Man, Space Dandy a Boogiepop and Others.
The Duke of Death and His Maid
死神坊ちゃんと黒メイド - Trailer - The Duke of Death and His Maid - PV 1 Disclaimer
Rob bol ako malý chlapec prekliaty. Zabije všetko, čoho sa dotkne. Rodina ho poslala žiť do veľkého sídla skrytého v lese, aby nebol nikomu na očiach. Našťastie tam ale nežije sám. Po boku má stále Alice, ktorá pracuje v sídle ako služobná. Ako ich vzťah postupne prechádza z pracovného do romantického, Rob si dáva jasný cieľ. Zbaviť sa kliatby, ktorá mu zabraňuje dotknúť sa toho, kto mu je nabližší.
The Dungeon of Black Company
迷宮ブラックカンパニー - Trailer - The Dungeon of Black Company | Official Anime Trailer Disclaimer
Letný Isekaj číslo 2. Kindži nemá žiadne pracovné návyky a jeho život nie je nič než poflakovanie sa. Keď je raz prenesený do fantasy sveta, nie je vsadený do role hrdinu, ako to poznáme z iných príbehov. Nie, tu si ho obyvatelia sveta privolali ako lacnú pracovnú silu a Kindži sa stáva otrokom zlej baníckej spoločnosti.
Tsukimichi -Moonlit Fantasy-
月が導く異世界道中 - Trailer - TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy- | OFFICIAL TRAILER Disclaimer
Čo viac si môže školák želať, než byť zavolaný do iného sveta ako hrdina. Jeho rodičia sú obaja z iného sveta a za možnosť žiť v Japonsku sľúbili bohyni, že jej v budúcnosti dajú to, čo je pre nich najdôležitejšie. Teraz prišiel čas na plnenie sľubov. Ich syn Makoto Misumi opustil svet ľudí. Bohyňa ale nebola veľmi nadšená a chlapca označila za škaredého, zbavila ho statusu hrdinu a dala mu najmenšie požehnanie aké mohla – schopnosť rozumieť všetkým neľudským jazykom. Mesačný boh ho našťastie zachráni pred okamžitou smrťou pádom z nebies, no zvyšok je na ňom. Makoto žije v divočine s ostatnými nepopulárnymi obyvateľmi, ako draci, pavúci, orkovia, trpaslíci a iné neľudské tvory. Ako človek z nášho sveta žil v ťažších podmienkach, odstavení od magických síl a keď sa jeho telo prispôsobuje novému životu, je Makoto silnejší, než bežní ľudia. Príbeh chlapca, ktorý bol odvrhnutý bohmi a ľuďmi ale iba začína a v pláne má veľké veci. Neviažu ho totižto povinnosti hrdinu a tak má v novom svete úplnú slobodu.
Resident Evil: Infinite Darkness
Resident Evil: Infinite Darkness - Trailer - Resident Evil: Infinite Darkness | Official Trailer | Netflix Disclaimer
Prvý z Resident Evil seriálov a filmov, ktoré nás tento rok čakajú je animovaný CGI seriál Infinite Darkness. Príbehovo sa odohráva medzi hrami Resident Evil 4 a 5. V hlavných úlohách sú Leon a Claire a spoločne sa ocitnú uprostred experimentov s vírusom, ktoré si odniesla krajina zmietaná civilnou vojnou. Seriál je už celý na Netflixe, čo ho robí ľahko dostupným. Nevýhodou je, že na veľké množstvo tém, ktoré chce spracovať, mu autori dali iba 4 epizódy a tak pôsobí veľmi uponáhľane a chaoticky. Pozitívom je, že nám prináša všetko, čo majú veteráni na Resident Evil radi – megakorporáciu, ktorá robí nebezpečné experimenty, zombie, konšpirácie, Leona, Claire, kopec akcie, zombie potkany, ponorku smrti... jednoducho povedané, je to uletené a šialené.
The Aquatope on White Sand
白い砂のアクアトープ - Trailer - The aquatope on white sand | OFFICIAL TRAILER Disclaimer
Krásne kreslené slice-of-life anime zaujme nielen navonok. Odohráva sa v mierne nezvyčajnom prostredí – akváriu. Kukuru má 18 rokov, v akváriu pracuje popri škole a vie o tajomstve, ktoré toto miesto skrýva. Jedného dňa jej ale cestu skríži Fuuka. Kedysi bola idolom, no svoje miesto v Tokyu stratila a od svojho starého života ušla. Teraz sa snaží nájsť novú cestu v živote a zabudnúť na nedosiahnuteľné sny. Anime nám tak prináša príbeh o snoch týchto dievčat, samote, priateľstve, vzťahoch a konfliktoch, čiže mierna SoL dráma o mladých dospelákoch. Pritom to celé skomplikuje fakt, že akváriu hrozí krach.
The House of the Lost on the Cape (Misaki no Mayoiga)
岬のマヨイガ - Trailer - Misaki no Mayoiga Movie | Official Trailer New PV Disclaimer
Hlavnámi hrdinkami anime filmu od David Production sú Hiyori, ktorá stratila rodičov a Yui, ktorá utiekla od manžela, ktorý ju týral. Ich život sa ale mení, keď prežijú zemetrasenie a prichádzajú o pamäť. Staršia žena Kiwa im ponúka pomoc a strechu nad hlavou. Jednoduchý život na dedine sa ale mení, keď dievčatá zisťujú, že na pobreží a v okolitých vodách sa dejú nadprirodzené veci.
The Detective Is Already Dead
探偵はもう、死んでいる。 - Trailer - The Detective Is Already Dead (2021) - Official Trailer 2 | English Sub Disclaimer
Snívate niekedy o tom, že by ste stretli tú správnu osobu, ktorá by vám obrátila celý život naruby, v dobrom slova zmysle? To zažil Kimizuka, keď stretol Siestu. Nudný život „kravaťáka“ hneď nabral iné grády, keď sa dal dokopy s detektívkou a stal sa jej asistentom. Zachránili tisíce životov, zničili zločinecké organizácie a zažili nespočet dobrodružstiev. Všetko dobré má ale svoj koniec a toto trvalo iba 3 roky a Siestu dostihol nepekný osud. O to je Kimizuka viac zaskočený, keď do jeho znova nudného a obyčajného života vstupuje dievča, ktoré vyzerá takmer presne rovnako ako Siesta.
Opera Girl!
かげきしょうじょ!! - Trailer - Kageki Shojo!! | Official Anime PV Disclaimer
Idol anime, ale trochu inak. Red Flower Opera Company je divadlo, ktoré láka divákov už desiatky generácií svojou krásou. Hrajú na ňom iba dievčatá, ktoré študujú na rovnomennej škole a jednou z nich je Sarasa Watanabe. Na tak mladé dievča, hlavne v Japonsku, je prekvapivo vysoká. 178 centimetrov jej mierne prekáža v cieľoch, no aj tak si chce podmaniť celé pódium. Svoje problémy má aj Ai Narada, bývalý národný idol, ktorá stratila nadšenie pre kamarátov a sny. Život na hudobnej škole, plný priateľstiev, konfliktov, zábavy a starostí začína!
Life Lessons with Uramichi-Oniisan
うらみちお
さん - Trailer - Life Lessons with Uramichi Oniisan | Official Trailer Disclaimer
31 ročný učiteľ gymnastiky si privyrába hraním v detskej šou. Ako veľmi pozitívne naladený a veselý chlapík rozdáva v programe „Together With Mama“ životné rady mladým ľuďom. V realite ale často vystraší mladých ľudí, keď zahliadnu jeho skutočnú osobnosť, emočne nestabilného dospeláka. Čierna komédia nám priblíži život dospelého človeka, no aby sme sa neutopili vo vlastných starostiach dopĺňa ich humorom. Zároveň je toto seriál, pri ktorom fanúšikovia najviac rozoberajú dabérov postáv, lebo ide o doslova hviezdne obsadenie, ktoré sa tak často nevidí.

Pokračovania už existujúcich anime seriálov

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2
転生したらスライムだった件 - Trailer - That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2 | OFFICIAL TRAILER Disclaimer
Rimuru, obľúbený isekaj hrdina, ktorý sa reinkarnoval ako slime, pokračuje v budovaní svojho malého kráľovstvap príšer. Po tom, čo ho začiatkom druhej série napadlo iné kráľovstvo, musí pracovať na budovaní vzťahov s okolitými krajinami. A celé to komplikujú plány Demon Lordov.
Kobayashi-san Chi no Maid Dragon S
小林さんちのメイドラゴン - Trailer - Miss Kobayashi's Dragon Maid S | OFFICIAL TRAILER 2 Disclaimer
Slice of Life o znudenej Kobajaši, ktorej raz do života prišila dračia služobníčka. Hoci na prvý pohľad zaujme táto séria objemnými eči prvkami... na prvom mieste je to príjemná komédia doplnená fantastickými prvkami, prevažne drakmi, ktorí občas, pri bežných situáciách ako nákupy, nevedia udržať svoju moc na uzde. A keď dôjde na akciu, kresba aj animácia dokážu zahanbiť aj tie najväčšie akčné šónen trháky.
My Next Life as a Villainess: All Routes Lead to Doom! X
乙女ゲームの破
フラグしかない悪役令嬢に転生してしまった… - Trailer - My Next Life as a Villainess: All Routes Lead to Doom! X | OFFICIAL TRAILER Disclaimer
Druha séria netradičnej Isekaj šou, kde sa otaku školáčka reinkarnuje v novom svete ako mladé dievča. Postupne zisťuje, že sa ocitla v svete, ktorý pripomína jej obľúbenú hru Fortune Lover. V hre ale hlavná postava, známa aj ako Villainess, vždy zomrie. Katarina musí tak robiť všetko preto, aby sa tomuto osudu vyhla. Je to ale vôbec možné?

Peter 'BlackAssasin' Bagoňa

Peter 'BlackAssasin' Bagoňa
Fanúšik fantastiky v každej jej podobe. Na scifi.sk sa venuje anime a cosplayu ale občas sa pozrie aj na komiksy, mangu, videohry a stolové hry.

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.