V dielňach vydavateľstva AWA vzniká komiks The Resistance od Straczynskeho a Deodata

The Resistance – nová éra komiksov?
Panteón majstrov hrôzy
Autor J. Michael Straczynski a ilustrátor Mike Deodato ml. znovu spoja sily, aby budúci rok uzrelo svetlo sveta ich dosiaľ najväčšie dielo. Portál Hollywood Reporter informoval, že autori pripravujú debutový komiks s názvom The Resistance, ktorý by mal dať komiksovému priemyslu celkom nový rozmer. Novinka vzniká pod záštitou vydavateľstva AWA (Artists, Writers & Artisans), ktoré začiatkom tohto roka založil bývalý marvelovský šéfredaktor Axel Alonso s bývalým viceprezidentom rovnakého vydavateľstva Billom Jemasom.
Jemas a Alonso nie sú pre Straczynskeho a Deodata neznáme mená – približne pred dvadsiatimi rokmi spolupracovali na tvorbe komiksovej edície Úžasný Spiderman. The Resistance však nebude ďalším príbehom o priemernom superhrdinovi.
Dej nového komiksu sa začína po skončení globálnej pandémie, ktorá má na svedomí stovky miliónov ľudí, a tých, čo prežili, obdarovala nadprirodzenými schopnosťami. Kým sa civilisti učia ako čeliť problémom s novonadobudnutou mocou, ľudia pri moci ju využívajú na dosiahnutie svojich sebeckých cieľov. Straczynski tvrdí, že ide o celkom odlišnú dejovú líniu, na akú sú čitatelia tradičných komiksov zvyknutí.
Autor ďalej upozorňuje na rozdiely medzi spoločnosťou AWA a inými preslávenými vydavateľmi komiksov.
„DC Comics a Marvel odzrkadľujúdobu, v ktorej vznikali,“ uviedol Straczynski. „DC Comics bola na výslní v konzervatívnych 40. a 50. rokoch 20. storočia a svoje postavy vykresľovala predovšetkým ako autority: Batman a Superman sú policajti, Green Lantern a Hawkman sú medzihviezdni policajti, Flash je policajný vedec a tak ďalej. Marvel zožal úspech v antiautoritárskych 60. rokoch, čo sa odráža aj na jeho hrdinoch: Spider-Man je pubertiak, X-Men je na úteku pred vládnymi orgánmi... V tej dobe to boli paradigmy.“
„V našom príbehu dokážu vlády pre vlastné účely vypátrať, kto pandémiu prežil a kto nie.“ poznamenal Straczynski. „Isté korporácie chcú týchto ľudí získať na vlastnú stranu, iné z nich majú strach alebo im nedokážu neodpustiť, že pandémiu prežili, zatiaľ čo ich rodina toľko šťastia nemala. Príbeh hovorí o tom, čo by sa v reálnom svete stalo, keby sa z populácie náhle vynorilo 15 až 20 miliónov ľudí so superschopnosťami.“
Vydanie komiksu The Resistance je naplánované na jar budúceho roku.
Oslovil vás? Tešíme sa na vaše reakcie v komentároch.

Petronela Pavlíková

Petronela Pavlíková
.

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami

Súvisiace objekty SFDB